13. kolo: HERMES ANALITICA - CRIKVENICA 106:84 (32:16, 26:17, 28:23, 20:28)

Zagreb, 13.1.2024. Košarkaški centar "Dražen Petrović". Gledatelja: 50. Suci: Tomić, Findri i Glavurdić.

HERMES ANALITICA: Grgić 13, Škara 4, Tomasevich, Gazić 3, Martinac 10, Sedlar 2, Damjanić 10, Smolić 11, Alerić, Kordić 21, Mileković 26, Dam 6. Trener: Zvonimir Mravak.
CRIKVENICA: Popović 17, Tomas 3, Butorac 14, Šamanić 6, Car, Karabaić 4, Šulentić 17, Jurković 7, Perić, Zorić 15, Pepelar, Matić 1. Trener: Zoran Dragojević.

Košarkaši "Crikvenice odigrali su još jednu utakmicu koja je praktični riješena već u prvoj četvrtini. "Hermes Analitica" pripada skupini boljih ligaških momčadi i već je u 10. minuti imala prednost od +19 koševa (32:13). Tu su prednost i povećali tijekom druge i treće četvrtine, da bi u završnici "Crikvenica" ublažila poraz.
Odličnu šutersku večer za tri poena imali su domaći košarkaši koji su postigli čak 20 trica. Predvodio ih je sjajni Ivan Mileković koji je za 22 minute provedene u igri zabio čak 8 trica iz 9 pokušaja.
U redovima "Crikvenice" bolji od ostalih bili su Šulentić, Butorac i Zorić, a Dean Popović je u svojoj premijernoj utakmici u dresu "Crikvenice" pokazao da će biti pravo pojačanje. Igrao je nešto manje od trideset minuta i postigao 17 koševa uz 8 asistencija.
U sljedećoj utakmici protiv HAKK "Mladost" u Zagrebu, pravo igranja će imati Scott i Volščanček koji nisu mogli igrati ovu utakmicu, pa se nadamo da će i rezultat biti bolji.
Utakmica protiv HAKK "Mladost" je prva u nizu utakmica protiv direktnog suparnika u borbi za ostanak u ligi i pobjeda u toj utakmici bi bila dragocjena.