10. kolo: JAZINE ARBANASI - CRIKVENICA 74:69 (20:20, 17:13, 15:16, 22:20)

Zadar, 10.12.2023. SC Višnjik Dvorana 3. Gledatelja: 80. Suci: Mirčeta, Bralić i Lovrić.

JAZINE ARBANASI: Brocić 8, Mustać, Šare 12, Bilokapić 11, Dundović 6,Badrak 12, Dević Obradović 4, Lončar 3, Zovko 2, Krajina 16. Trener: Roko Jurlina.
CRIKVENICA: Tomas 19, Butorac 5, Smoković 2, Šamanić, Karabaić 13, Šulentić, Jurković 22, Zorić 5, Gazdić, Matić 3. Trener. Zoran Dragojević.

Vrlo blizu bodovima bili su košarkaši "Crikvenice" na današnjoj utakmici protiv momčadi "Jazine Arbanasi" u Zadru. Najvećim dijelom utakmica je bila izjednačena, na jedan ili dva posjeda, a ni jedna momčad se nije odvajala na veću rezultatsku prednost. Nakon vodstva domaćih od 37:33 u prvom poluvremenu, u trećoj četvrtini su se ekipe izmjenjivale u vodstvu, igralo se praktički koš za koš. Tako je bilo sve do početka zadnje četvrtine kad Zadrani s nekoliko trica stiču prvu veću prednost od 12 koševa (62:50). Borbeni crikvenički košarkaši se ne predaju i serijom koševa Tomasa uspijevaju doći na samo -2 (69:67) dvije minute prije kraja. Ali, više od toga nisu mogli, domaći su uspjeli sačuvati prednost i doći do pobjede.
Inače, bila je to prilično loša košarkaška predstava s obje strane, napravljeno je puno pogrešaka i promašenih vanjskih šuteva (posebno za tricu) tako da prikazanim gledatelji ne mogu biti zadovoljni.
Najbolji u redovima "Crikvenice" bili su Marko Jurković (22p, 7sk) i Gabriel Beppe Tomas (19p).
Treba istaknuti da je u ovoj utakmici "Crikvenica" bila bitno oslabljena neigranjem ozlijeđenih Marka Šulentića i Marija Perića te Svena Cara. Kako bilo da bilo, ova će se utakmica sigurno spominjati kao jedna od onih u kojima su se mogli uzeti važni bodovi, ali nažalost nisu.
U sljedećem kolu "Crikvenica" na domaćem parketu igra protiv "Samobora"