Poraz košarkaša od "Vrijednosnica Osijek"

12. kolo: CRIKVENICA - VRIJEDNOSNICE OSIJEK 66:80 (14:21, 14:25, 23:16, 15:18)

Crikvenica, 22.12.2023. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Suci: Matek, Šverko i Patača (Rijeka).

CRIKVENICA: Tomas 2, Butorac 12, Šamanić 3, Car, Karabaić 14, Šulentić 14, Jurković 9, Perić, Zorić 12, Pepelar. Trener: Zoran Dragojević.
VRIJEDNOSNICE OSIJEK: Ashton 25, Martinović, Flanjak, Kujundžić 12, Tomljenović 2, Dmitrović 9, Vladović 9, Budimir, Šiško 4, Primorac 13, Šuvak 6. Trener: Domagoj Kujundžić.

Premda su nekad košarkaši "Crikvenice" više puta znali pobijediti košarkaše "Vrijednosnica" (tada Darda), situacija je sada takva da bi pobjeda Crikveničana predstavljala veliko iznenađenje.
U subotnjoj utakmici 12. prvoligaškog kola to se iznenađenje ipak nije dogodilo te su gosti uzeli bodove iz Crikvenice, nakon što su u prvih 20 minuta napravili 18 koševa prednosti (28:46). Tu su razliku rutinski držali do kraja, premda su naši košarkaši dobili treću četvrtinu (23:16). Prednost gostiju predvođenih sjajnim Ashtonom nije se spuštala ispod 10 koševa, tako da je utakmica završila očekivanim ishodom. U domaćem sastavu najbolji su bili Šulentić, Zorić i Karabaić (koji je u igri opet bio svih 40 minuta).
Naši košarkaši godinu su završili na posljednjem mjestu, a nakon stanke koja traje do 13. siječnja, igraju protiv "Hermes Analitice" u Zagrebu.