Poraz košarkaša na startu novog prvenstva

1. kolo: CRIKVENICA - STOJA 62:80 (18:15, 16:21, 8:22, 20:22)

Crikvenica 16.10.2021. Dvorana OŠ ZvonkaCara. Gledatelja: 30.  Suci: Stanković, Lenac i Patača (Rijeka)

CRIKVENICA: Tomas 4, Šamanić 18, Car, Tikveša, Šulentić, Vilušić 2, Jerčinović 2, Dragonjić 17, Lakotić, Sviben, Perić 12, Zorić 6. Treneri: Dragojević i Latin.
STOJA: Pavletić, Turić 9, Rojnić, Bulešić 6, Dasko 5, Marić 3, Gustovarac 12, Blažević 5, Đugum 15, Travica 12, Ban 13. Trener: Korošec.

Košarkaši "Crikvenice" poraženi su na domaćem parketu protiv "Stoje" u prvoj utakmici novog prvenstva 2. košarkaške lige - zapad.
Naši košarkaši dobro su ušli u utakmicu, nakon prve četvrtine imali su vodstvo 18:15, a to su vodstvo i povećali na 22:15 početkom druge četvrtine. U tom razdoblju efikasan je bio Bojan Šamanić, a imali su i prevagu u skoku.
Međutim, gosti iz Pule podižu agresivnost u obrani i domaći košarkaši sve teže dolaze do koševa. Ulazak mladog Pavla Turića, najboljeg igrača utakmice, gostima donosi dodatnu energiju, posebno u trećoj četvrtini koju su Puljani dobili sa 14 razlike.  Početkom zadnje četvrtine "Stoja" dolazi do prednosti od +20 koševa (42:62) i tu je utakmica riješena, pa treneri obiju momčadi daju priliku i pričuvama. Gosti iz Pule na kraju zasluženo dolaze do pobjede zahvaljujući boljem skoku i igri u obrani, dok su u napadačkom dijelu i jedna i druga momčad imale previše grešaka i promašaja. Posebno "Crikvenica" čiji su košarkaši promašili 11 slobodnih bacanja.
Priliku za popravak naši košarkaši imaju u nedjelju kad u dvorani OŠ Zvonka Cara gostuje momčad "Kastva".