Podjela bodova na Bahalinu uz dva neiskorištena jedanaesterca

Bernard Imamović, NK "Crikvenica"

MEĐUŽUPANIIJSKA LIGA NS RIJEKA

15. kolo: VINODOL - CRIKVENICA 1:1 (0:0)

Novi Vinodolski, 3.12.2016. Igralište Bahalin. Gledatelja: 200. Sudac: Zvonko Radić (Kastav). Pomoćni suci: Klarić (Ratulje) i Badjuk (Rijeka).
Strijelci: 1:0 Šmit (57'), 1:1 A. Petrinović (59' - autogol).
Žuti kartoni: Tomić i Brusić („Vinodol“), Vukelić („Crikvenica“)

VINODOL: Hodžić, Smolčić (od 69' Uremović), Lenac, Brusić, A. Petrinović, Lagumdžija (od 62' Perušić), Šmit, Tomić, Mataija, Filipović, T. Petrinović.

CRIKVENICA: Srok, Mazzarolli, Merle (od 46' Frančišković), Vukelić, Smojver, Kuna, Rubčić, Xheladini, Imamović, Butorac, Buršić (od 75' Gašparović).

Derbi susjeda odigran je po prohladnom vremenu uz nešto manje gledatelja od očekivanog, ali uz uvijek prisutan naboj koje utakmice nogometaša „Crikvenice“ i „Vinodola“ nose.
Prvi su zaprijetili Crikveničani, u 4. minuti na dodavanje Imamovića šansu nije iskoristio Butorac. Pet minuta kasnije „Vinodolu“ je poništen gol – Tomić iz slobodnog udarca pronalazi visokog Brusića koji uz prekršaj postiže gol, pa ga sudac ne priznaje. Novljani su stalno opasni iz prekida koje izvodi Marijan Tomić. U 34. minuti duel golmana Sroka i Tonija Petrinovića za posljedicu ima jedanaesterac za „Vinodol“. Izvođač je Tomić, ali njegov udarac Sandro Srok brani. Pet minuta kasnije u šansi je Rubčić, no njegov udarac završava neposredno kraj vratnice. Novljani su bili bolji u prvom poluvremenu, a „Crikvenica“ je samo dva puta ozbiljnije zaprijetila Hodžiću. Pred kraj poluvremena ozlijedio se Merle, zamijenio ga je Frančišković koji je unio dosta živosti u redove gostiju.
Frančišković je najprije solo prodorom ozbiljno zaprijetio Hodžiću, a onda je u 49. minuti izborio jedanaesterac za „Crikvenicu“. Penal je izveo Goran Kuna koji pogađa prečku i tako u dvije utakmice za redom ne pogađa mrežu s bijele točke. U 53. minuti odličnu priliku ne koristi Buršić, a neiskorištene šanse Crikveničana u 56. minuti kažnjavaju Novljani. Po prokušanom receptu Tomić izvodi slobodan udarac, obrana „Crikvenice“ je nesmotrena i Šmit glavom zabija za 1:0. Međutim vrlo brzo „Crikvenica“ dolazi do izjednačenja, Imamović je ubacio pred gol „Vinodola“, nespretno su reagirali Hodžić i A. Petrinović kojem se pripisuje autogol za 1:1.
U 68. minuti Hodžić sjajno brani udarac Rubčića nakon čega utakmica ulazi u mirniju fazu. Kao da su se i jedna i druga momčad zadovoljile remijem, tako da do kraja nije bilo većih uzbuđenja.
Sada slijedi podulja zimska stanka, prvenstveno se nastavlja krajem veljače, tako da ćemo imati dovoljno vremena za detaljnu analizu učinjenog u prvom dijelu sezone.