Pobjedom protiv "Borca" nogometaši "Crikvenice" nastavili pozitivan niz

1 - Ivan Butorac, strijelac pobjedonosnog gola za "Crikvenicu"
3 - Intervencija golmana Stipanova
4 - Edi Petrović je bio strijelac i jučer

4. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - NS RIJEKA

5. kolo: CRIKVENICA - BORAC 2:1 (1:1)

Crikvenica, 24.9.2017. Gradski stadion. Gledatelja: 80. Sudac: Slaven Skender (Rijeka). Pomoćni suci: Klarić (Ratulje) i Mrkela (Rijeka).
Strijelci: 0:1 Pribanić (22'), 1:1 Petrović (44'), 2:1 Butorac (47').
Žuti kartoni: Smojver („Crikvenica“), Sedlić, Tomiek i Žeželić („Borac“).
CRIKVENICA: Stipanov, Merle, Jakov Nemetz (od 46' Mazzarolli), Matešković, Smojver, Nikola Nemetz, Rubčić (od 90' Lekaj), Kuna (od 58' Njegovan), Petrović (od 87' Mijolović), Butorac, Xheladini (od 71' Vukelić).
BORAC: Ćućić, Tomiek, Cvjetković, Kovač Birkaš, Simanović (od 56' Šolaja), Pribanić, Grbac, Žeželić, Iljazi (od 78' Bosna), Sedlić, Grdinić.

Nogometaši „Crikvenice“ ostvarili su željeno, pobijedili su momčad bakarskog „Borca“ u 5. kolu 4. HNL – NS Rijeka i nastavili niz  pozitivnih rezultata. Međutim, igra koju su jučer prikazali nije bila na očekivanoj razini, srećom po njih ni gosti iz Bakra nisu bili bolji.
U sastav „Crikvenice“ vratio se nakon ozljede Emran Xheladini, no izostao je bolesni Begić.
Prvi su zaprijetili gosti, u 8. minuti nakon kornera odlično je skočio Cvjetković, međutim njegov udarac glavom završio je pokraj gola.
Deset minuta kasnije uslijedila je više nego izgledna situacija za domaće – Rubčić je krasno proigrao Butorca, kapetan „Crikvenice“ je s lijeve strane odlično pucao, lopta je završila na prečki i odbila se do Kune. Međutim ni njegov udarac nije našao put do mreže – lopta pogađa stativu i potom nogu golmana Ćućića, ali gola nema.
Jučer Goran Kuna definitivno nije imao svoj dan, u 22. minuti je nesmotreno izgubio loptu na centru u poziciji gdje se to nikako ne smije. Pribanić je iskoristio njegov poklon, sjurio se u šesnaesterac domaćih i precizno plasirao loptu kraj nemoćnog Stipanova za 0:1.
Dvije minute kasnije mogao je izjednačiti Deni Rubčić, ali stativa još jednom spašava goste. Opasni Kovač Birkaš koji je pravio velike probleme na desnom boku domaćih mogao je zabiti u 26. minuti, ali nije bio precizan, kao ni u samoj završnici poluvremena.
U zadnjoj minuti „Crikvenica“ je uspjela izjednačiti. Rubčić je opet ubacio odličnu loptu u „srce“ gostujućeg šesnaesterca gdje je Edi Petrović sjajno zahvaća glavom i manirom rasnog strijelca plasira u desni kut Ćućićeva gola za 1:1.

Ozlijeđenog Jakova Nemetza početkom drugog poluvremena zamijenio je Antonio Mazzarolli koji je unio dosta živosti u igri „Crikvenice“, a već u drugoj minuti nastavka „Crikvenica“ je došla u vodstvo.
Asistent je opet Rubčić koji je odlično proigrao Ivana Butorca, a ovaj neometan smireno plasira loptu za 2:1 vodstvo domaćih.
Nakon ovog gola bilježimo dobar pokušaj Merlea s nekih 25 metara i šansu Sedlića kad je požrtvovnim uklizavanjem gol domaćih spasio Nikola Nemetz.
Uslijedio je pad u igri domaćih, osjetio se manjak u veznoj liniji, što gosti ipak nisu uspjeli kapitalizirati.
Do kraja utakmice vidjeli smo još samo odličan udarac Petrovića koji je još bolje obranio golman gostiju Ćućić.
„Crikvenica“ je tako došla do nove pobjede s igrom koja nije zadovoljila ni trenera Ivića, ali kako je naglasio i strateg domaćih – broje se bodovi, a nogometaši „Crikvenice“ su jučer na svoj konto upisali tri vrlo vrijedna boda.