PRVA LIGA KOŠARKAŠA

22. kolo: ZAGREB - CRIKVENICA  64:74 (17:21, 15:17, 12:19, 20:17).

Zagreb, 9.3.2024. SŠD Boško Božić-Pepsi. Gledatelja: 80. Sutkinje: Tomić, Findri i Maesano Krapinec.

ZAGREB: Ivanković, Katura 18, Žarković 4, Galić 3, Joksimović, Krstanović 7, Jelenek 7, Turić 5, Sekulić, Pitts 16, Vrkić 4, Perić. Trener: Bože Radoš

CRIKVENICA: Tomas 20, Butorac 5, Smoković, Šamanić 15, Karabaić 4, Šulentić, Volčanšek, Jurković 8, Perić 9, Zorić 2, Ćošić 1 (1-2), Scott 10. Trener: Zoran Dragojević.

Veliku, izuzetno vrijednu pobjedu postigli su košarkaši "Crikvenice" sinoć protiv "Zagreba" u dvorani "Boško Božić-Pepsi". S obzirom na plasman na ljestvici i aspiracijama Zagrepčana za ulazak u doigravanje za prvaka, ovo je svakako iznenađenje. Međutim, vidljivo je bilo da se momčad "Crikvenice" diže iz utakmice u utakmicu i bilo je samo pitanje trenutka kad će se poklopiti dobra i prije svega disciplinirana igra koja će rezultirati bodovima.
Upravo to se dogodilo jučer, naši košarkaši su odigrali taktički odličnu utakmicu, zatvorili su reket i nisu primali lagane koševe. Ključ pobjede je u obrani, ali i napad je funkcionirao dobro, nije bilo previše izgubljenih lopti ni nerezonskih šuteva.
"Crikvenica" je vodila od početka do kraja utakmice, u 27. minuti imali su +13 (42:55), no domaći su ozbiljno zaprijetili početkom treće četvrtine, kad su smanjili na 53:57. "Zagreb" je bio u naletu, ali su ih primirile dvije trice u pravo vrijeme, najprije je zabio Tomas, a onda Šamanić, Zagrepčanima su potkresana krila i "Crikvenica" je opet došla na +10 (53:63). Tu su prednost naši košarkaši zadržali i tijekom četvrte četvrtine i zasluženo osvojili dragocjene bodove u borbi za ostanak u ligi.
Bila je to prije svega pobjeda kolektiva koji je u djelo proveo zamisli trenera Dragojevića. Svaki od devet pojedinaca koji je ulazio u igru dao je svoj doprinos pobjedi, izdvojili bi jedino odličnog Tomasa (22p) i kapetansku rolu Šamanića.

Do kraja lige su još četiri kola, a "Crikvenica" još uvijek nije osigurala ostanak u ligi. Ima prednost ispred "Podstrane" i "Stoje", ali te dvije momčadi igraju međusobnu utakmicu, a i "Stoja" iz utakmice u utakmicu igra sve bolje.
Stoga je od krucijalne važnosti sljedeća utakmica naših košarkaša koju već u utorak igraju protiv "Jazina".
Neophodno je potrebna podrška navijača i stvaranje domaćinske atmosfere u Gradskoj sportskoj dvorani.
Zato u utorak navečer odvojite vrijeme i dođite navijati za naše košarkaše u utakmici u kojoj im pobjeda može donijeti ostanak u prvoligaškom društvu.
Utakmica između "Crikvenice" i "Jazina" igra se u utorak 12.3. u Gradskoj sportskoj dvorani, s početkom u 20:00 sati.