Pobjeda odbojkašica "Crikvenice" u Pazinu

1.B HRVATSKA ODBOJKAŠKA LIGA ZAPAD

ŽOK PAZIN – ŽOK CRIKVENICA 0:3 (19:25, 19:25, 14:25)

Pazin, 18.02.2023.

ŽOK CRIKVENICA: Gea Glavan, Aleksandra Kolmanić, Laura Mađerić, Linda Mađerić, Lara Nikolić, Korina Žužić, Tara Radanović, Dorotea Šimić, Paola Škraljsky, Nermina Tatar. Trener: Marko Pavičić.

Crikveničke odbojkašice jučer su u Pazinu odigrale vrlo kvalitetnu utakmicu i rezultatom 3:0 pobijedile ekipu ŽOK "Pazin" do tada šestoplasiranu ekipu u natjecanju 1.B hrvatske odbojkaške lige zapad. To je i njihova prva gostujuća pobjeda u 1B ligi zapad
U prva dva seta igra svih igračica domaće ekipe je bila dobra do polovice prvog dijela seta gdje je poslije igrala samo jedna ekipa, a to je bila ekipa "Crikvenice", tako da u niti jednom trenutku nije bilo neizvjesnosti oko dobivanja ta dva seta. Sve odbojkašice "Crikvenice" su igrale odvažno i koncentrirano, besprijekorno su funkcionirali svi elementi odbojkaške igre, servis, prijem, blok i napad.
Treći je set bio jednosmjeran, ekipa "Crikvenice" je od početka preuzela vodstvo i držala ga sve do kraja utakmice. U prva dva seta koji su bili naizgled izjednčeni dominirale su nase igračice Lara Nikolić sa blokom i Gea Glavan u napadu (smeču), a treći set je sa mirnim prijemom i dobrim obranama te kontrama odradila Paola Škraljski i kapetanica ekipe Aleksandra Kolmanić. Posebno ističemo Taru Radanović koja je svojim mirnim loptama i pametnim dizanjem dirigirala neše napade i hranila neše napadačice do kraja utakmice i do pobjede.

Marko Pavičić (trener): Subotnjom utakmicom protiv "Pazina" smo ostvarili prvu pobjedu na gostujućim terenima u 1B ligi zapad. Utakmica je imala veliko značenje za nas. Znali smo da je domaća ekipa jako borbena i koncentrirana na svom terenu, pa smo trebali također odgovoriti sa dobrom, koncentriranom i pametnom igrom. Od samoga početka nije bilo naznake da će biti lako, domaća ekipa je u prvoj polovici svakog seta imala priključak s nama, no mi smo potom napravvili potrebnu razliku koju smo držali do kraja.
Želim čestitati cijeloj ekipi koja je bila odgovorna i koncentrirana kad je trebalo. Puno nam znači ova pobjeda vani jer nas u drugom dijelu prvenstva očekuje 5 gostujućih utakmica, a samo dvije na domaćem terenu, no nadam se kako ćemo na krilima ove pobjede dobro igrati sljedeće utakmice u gostima.