Pobjeda nogometaša na teškom terenu u Fažani

Josip Buršić, NK "Crikvenica"

MEĐUŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA NS RIJEKA

13. kolo: MLADOST – CRIKVENICA  1:3 (1:1)

Fažana, 19.11.2016. Igralište Oliva. Gledatelja: 50. Sudac: Nevio Klarić (Rijeka).
Strijelci: 1:0 Kostešić (3'), 1:1 Rubčić (10'), 1:2 Buršić (65'), 1:3 Butorac (74').
Žuti kartoni: Subanović i Kostešić („Mladost“), Frančišković i Mazzarolli („Rovinj“).

MLADOST: Mudrić, Lazendić, Subanović, Racan, Nišević (od 79' Mofardin), Kostešić, Halilović, Kovač (od 75' Markić), Matejčić, Valčić, Livović.

CRIKVENICA: Srok, Merle, Mijolović (od 46' Gašparović), Vukelić, Rubčić, Buršić (od 74' Xheladini), Kuna, Frančišković, Mazzaroli, Firkelj, Butorac.

U uvjetima za igru koji su bili na granici regularnosti nogometaši „Crikvenice“ došli su do tri boda na gostovanju u Fažani. Unatoč neigranju nekoliko standardnih prvotimaca došli su do pobjede, na veliko zadovoljstvo trenera Josipa Vukelića:
- Ako je posljednja pobjeda od 1:0 bila slatka, ova je još slađa. Velike čestitke svim igračima koji su pokazali primjerenu borbenost i na vrlo teškom terenu pokazali karakter. Dečki su bili pravi i mogu samo reći da je ova pobjeda zasluga cijele momčadi. Ostaju nam još dvije utakmice, važno je da ih odradimo maksimalno angažirano i vjerujem da ćemo na kraju polusezone imati razloga za zadovoljstvo.

Domaći su rano, već u 3. minuti došli u vodstvo, nakon kornera mrežu Sroka pogodio je Kostešić. No to nije pokolebalo goste, pa je Deni Rubčić već u 10. minuti izjednačio na 1:1. Igralo se po jakoj kiši na blatnjavom terenu nalik na kaljužu, a drugi gol „Crikvenica“ može zahvaliti upravo nesnalaženju domaćih kad je lopta zastala u blatu u 65. minuti. Snalažljiv je zato bio Josip Buršić koji je zabio za preokret „Crikvenice“, a za konačnu potvrdu pobjede pogodio je kapetan Ivan Butorac u 74. minuti.