3. kolo: CRIKVENICA – SPLIT 17:23 (9:12)

Crikvenica, 29.10.2016. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 60. Suci: Grubor (Poreč) i Žepčan (Umag).

CRIKVENICA: Dražen Sertić, Mutiši, Daskijević 5, Stupar, Derossi 7, Damir Sertić, Huljina, Karaula, Benić, Stanić 2, Mazzarolli 1, Banušić 2, Dokoza.

SPLIT: Marić 3, Galić, Perkušić 2, Babić 5, Šolić 4, Ivanišević 2, Zujić 4, Antičević, Pivac 1, Dodig, Trivković, Bosnić, Mladinić 2, Ivanda, Žeravica.
Sedmerci:  „Crikvenica“: 3 (3), „Split“ 3 (3).
Isključenja: „Crikvenica“: 6', „Split“: 6'.

U Rukometnom klubu „Crikvenica“ došlo je vrijeme za paljenje crvenog alarma nakon petog poraza u prvih pet prvenstvenih kola. Bodovi su nasušna potreba jer su naši rukometaši prikovani za dno ljestvice, a predzadnji Biograd već ima 3 boda. Prilika za osvajanjem  bodova propuštena je sinoć protiv rukometaša „Splita“, momčadi koja slovi kao jedna od najjačih u ligi. Splićani su opravdali taj rejting, od početka do kraja su imali utakmicu pod kontrolom. Razlika u njihovu korist se kretala od 3 gola u prvom poluvremenu do stalnih 5-6 golova u drugom poluvremenu. Rukometaši „Crikvenice“ su uspjeli u dva navrata doći do -3 ali to je sve što su uspjeli napraviti. Bez obzira na snagu protivnika na domaćem terenu se mora pružiti više. Najbolji u redovima „Crikvenice“ bio je golman Dražen Sertić koji je sa 14 obrana spriječio i teži poraz.

1. BUZET 5 4 1 0 114:94 9
2. SPLIT 5 4 0 1 134:117 8
3. DUBROVNIK 5 3 2 0 132:123 8
4. KARLOVAC 5 3 1 1 145:124 7
5. MLADI RUDAR 5 3 0 2 138:103 6
6. SOLIN 5 1 2 2 125:123 4
7. METKOVIĆ 1963. 5 1 2 2 127:131 4
8. KOZALA 5 2 0 3 136:142 4