Peta uzastopna pobjeda nogometaša "Crikvenice"!

1 - Stefano Stipanov golman "Crikvenice"
2,3,4 - nogometaši "Crikvenice" prije početka utakmice protiv "Uljanika"
5 - na klupi "Crikvenice" bili su legendarni dr. Vinko Lolić i Davor Vukelić
6 - Dani Smojver i Juan Fazlji

4. NOGOMETNA LIGA – NS RIJEKA

12. kolo: CRIKVENICA – ULJANIK  2:1 (1:0)

Crikvenica, 11.11.2017. Gradski stadion. Gledatelja: 80. Sudac: Gabrijel Flegar. Pomoćni suci. Merle (Rijeka) i Dragović (Viškovo).
Strijelci: 1:0 Butorac (35'), 2:0 Rubčić (60'), 2:1 Pavić (63').
Žuti kartoni: Begić („Crikvenica“),Vošten i Todorov („Uljanik“).

CRIKVENICA: Stipanov, Merle, Xheladini (od 46' Prpić), Matešković, Vukelić, Nikola Nemetz (od 46' Smojver), Rubčić, Kuna (od 89' Adam Rubčić), Petrović, Butorac, Begić.
ULJANIK: Kraljević, Dean Moravac, Todorov, Pavić, Jelenić, Šistov, Daniel Moravac, Bogdan, Funčić, Vošten (od 67' Gerovac), Burić (od 67' Gjeorgiev).

Nogometaši „Crikvenice“ došli su do pete uzastopne prvenstvene pobjede, čime su definiitivno kreirali jednu od najljepših priča crikveničkog sporta ove jeseni.
Pobjeda protiv „Uljanika“ izvojevana je nakon tvrde i vrlo žustre utakmice u kojoj su i jedna i druga momčad, naročito u drugom poluvremenu, propustile niz šansi za postizanje više golova.
Prvih trideset minuta proteklo je u laganoj terenskoj nadmoći domaće momčadi, međutim bez izrazitih prilika pred golom. Prvi je zaprijetio Matešković u 30. minuti, pucao je dobro glavom nakon ubačaja iz kornera, međutim lopta je prošla pokraj gola.
Iz druge slične akcije, pet minuta kasnije, „Crikvenica“ je došla u vodstvo. Loptu je iz desnog kuta pred gol ubacio Rubčić, odlično je skočio Nikola Nemetz koji je  s druge stative glavom vratio loptu u peterac, gdje se odlično postavio Butorac koji je glavom proslijedio loptu u nebranjeni dio gostujućeg gola.
Nekoliko lijepo smišljenih akcija po desnoj strani odigrali su Rubčić i Merle, no bez konkretnije prijetnje za gol gostiju. U samoj završnici poluvremena „Crikvenicu“ je od izjednačenja dvaput sjajnim obranama spasio golman Stefano Stipanov. Oba puta stopostotne šanse imao je Daniel Moravac ali je oba njegova udarca domaći golman uspio zaustaviti.

U nastavku utakmice domaći trener Teo Ivić je bio primoran obaviti dvije izmjene, umjesto Xheladinija i Nikole Nemetza ušli su Smojver i Prpić, čime se bitno promijenio raspored igrača na terenu. Begić je povučen u pozadinu, a Butorac je bio više naprijed.
U 56. minuti gosti su tražili jedanaesterac nakon duela Smojvera i Šistova, no sudac Flegar nije smatrao da je tu bilo prekršaja za najstrožu kaznu.
U 60. minuti „Crikvenica“ je povela 2:0. Akciju je na desnoj strani započeo Kuna koji je uposlio Rubčića, a ovaj Petrovića. Petrović je odmah pucao međutim njegov je udarac golman Kraljević uspio odbiti, no samo do Rubčića koji sa 13-14 metara zakucava loptu u gostujuću mrežu.

Ni drugi primljeni gol nije obeshrabrio gostujuću momčad koja u 63. minuti uspijeva smanjiti na 1:2. Nakon kornera s desne strane najviše je skočio Pavić koji  glavom upućuje loptu u desni kut domaćeg gola.
Dvije minute kasnije gosti su imali novu stopostotnu šansu za izjednačenje. Malo od centra igrališta do lopte je došao snažni Šistov koji se sjurio prema golu „Crikvenice“ i kad je izbio sam ispred Stipanova snažno je pucao međutim pogodio je prečku. I inače je gostujuća devetka Ivan Šistov bio stalna opasnost za domaću obranu.
U posljednjih trideset minuta utakmice Puljani su preuzeli inicijativu i opasno su prijetili domaćem golmanu.
Burić i Jelenić bili su zamalo neprecizni, dok je s druge strane Deni Rubčić u izglednoj šansi umjesto gostujuće mreže pogodio suigrača Edija Petrovića.
Do zadnjeg sučevog zvižduka igrači „Uljanika“ su atakirali na gol „Crikvenice“ no domaća obrana je izdržala sve njihove napade i bodovi su pripali domaćinu.

U sljedećem kolu u Novom Vinodolskom se igra vječiti susjedski derbi između „Vinodola“ i „Crikvenice“, a nakon dugo godina to će biti i susret momčadi iz gornjeg dijela ligaške  ljestvice.