Crikvenica, 7.3.2020. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Sutkinje: Kristina Majpruz i Maja Vajdić (Zagreb).

MURVICA: Romina Antić, Maja Pešut, Butković 6 (4), Skorić 3, Krešić, Grozdek 1, Filipović 7, Marijeta Lekaj, Mandekić, Dilja Lekaj 2, Debelić 3, Lončarić 1, Matea Pešut, Patricija Car, Nika Car, Tomić. Trener: Ramiz Džekić. SINJ: Ćosić-Dragan, Draganić 1, Hrgović-Tomić 7, Masnić 1, Zorica, Mažurin 6, Plazibat, Vugdelija, Majić, Mravak, Ćaleta, Lovrić 6, Paštar. Trener: Ivo Vukasović.
Sedmerci: „Murvica“: 4 (4); „Sinj“: 1 (1)
Isključenja: „Murvica“: 6'; „Sinj“: 6'.

Malo tko je prije početka utakmice između „Murvice“ i „Sinja“ očekivao da će naše rukometašice doći do pobjede. Treneru Džekiću na raspolaganju nisu bile Antonela Kalčić koja je prestala igrati rukomet i bolesna Ana Paurević, a Marijeta Lekaj zbog bolesti nije trenirala desetak dana i nije bila spremna za utakmicu. S druge strane, gošće iz Sinja su u Crikvenicu došle s reputacijom ekipe koja je u posljednje tri utakmice ostvarila tri uvjerljive pobjede i nalazi se na 6. mjestu ligaške ljestvice.
Međutim, još se jednom pokazalo da su kalkulacije na papiru jedno, a ono što se pruži na parketu nešto sasvim drugo, a mogli bi parafrazirati poslovicu da „boj ne bije svijetlo oružje, nego srce u junaka“.
Upravo su veliko srce naših rukometašica, njihova želja i borbenost odlučili jučerašnju utakmicu u kojoj su došle do treće prvenstvene pobjede. Prvih dvadesetak minuta utakmice ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, ali bez većeg rezultatskog odvajanja, sve do 24. minute kad Sinjanke serijom od 3 uzastopna gola dolaze do prednosti od 8:12. Izgledalo je da su kola naših rukometašica krenula nizbrdo, međutim Ana Debelić, Petra Filipović i Dilja Lekaj postižu golove i na odmor se odlazi s dva gola prednosti za rukometašice „Sinja“.
Čini se da su tada naše rukometašice uvidjele da mogu u ovoj utakmici postići više od očekivanog, još su jače stisle obranu, pa je u 35. minuti nakon dva gola Antonije Butković rezultat bio izjednačen 15:15.
Požrtvovna igra domaćih u obrani i puno tehničkih greški Sinjanki u napadu doveli su do toga da jučer odlična Sara Mandekić (11 obrana) nije primila gol punih 11 minuta, a na semaforu je u 46. minuti stajalo 19:15 za „Murvicu“. Uslijedilo je zadnjih desetak minuta i velika borba naših rukometašica da održe stečenu prednost.
Gošće iz Sinja su opasno prijetile, ali niti jednom nisu smanjile razliku na manje od dva gola. Zanimljivo je da su u razdoblju od 48. minute (20:17) pa do 57. minute (21:18) ekipe postigle samo tri gola, što najbolje govori s koliko se nervoze igrala završnica susreta.
Utakmicu je prelomio gol iz kontre Antonije Butković (u 57. minuti za 21:18) koja se u požrtvovnoj akciji pritom ozlijedila i više nije ulazila u igru. Prednost od tri gola domaće rukometašice su uspjele sačuvati do samoga kraja i zasluženo su došle do velikog slavlja.
Najbolja u redovima „Murvice“ bila je Petra Filipović, bila joj je to i najbolja utakmica sezone, no velike zasluge za pobjedu pripadaju i svim ostalim rukometašicama koje su iznijele teret utakmice. Uz standardne Saru Mandekić, Anu Debelić, Ivonu Skorić i Antoniju Butković istakle su se Dilja Lekaj i Kristina Grozdek s velikom minutažom, a utakmicu je golom u zadnjim trenucima zaključila mlada Marija Lončarić.
Nada za ostanak u ligi još uvijek tinja u redovima rukometašica „Murvice“, unatoč bodovnom zaostatku koji imaju. U sportu je sve moguće, pogotovo ako se u utakmice ulazi na način kako su to sinoć pokazale naše rukometašice, na čemu im treba čestitati i odati priznanje.

1. PODRAVKA VEGETA 18 18 0 0 678:409 36
2. LOKOMOTIVA 17 16 0 1 547:365 32
3. BJELOVAR 18 15 0 3 566:501 30
4. KOKA 18 11 2 5 505:470 24
5. SESVETEAAGROPROTEINKA 18 8 3 7 487:469 19
6. SINJ 19 9 0 10 536:561 18
7. OSIJEK 19 7 3 9 516:549 17
8. SPLIT 2010 18 8 0 10 474:491 16