Odličan nastup naših boćara na turniru u Monte Carlu

Prošlog vikenda u Monte Carlu je održan tradicionalni međunarodni turnir „Denis Ravera“ najveći svjetski turnir za mlade boćare i boćarice.
Na turniru je sudjelovalo 14 reprezentacija koje su se natjecale u tri discipline - parovima, preciznom i štafetnom izbijanju i to u četiri starosne kategorije: U15, U18, U23 i žene.
Hrvatska reprezentacija predvođena direktorom Vjekoslavom Matetićem i izbornicima Čedom Vukelićem i Draženom Punišem postigla je odlične rezultate te je uz Francusku najbolja reprezentacija turnira.
U konkurenciji kadeta (U15) Adrian Šipek („Sveti Jakov“) je osvojio zlatnu medalju u preciznom izbijanju, a u parovima su Adrian Šipek i Luka Tus („Drivenik“) osvojili srebrnu medalju nakon tijesnog poraza u finalu od Francuske (7:9).
U juniorskoj konkurenciji (U18) odlični su bili Lovro Šipek („Sveti Jakov“) i Filip Klarić („Sveti Jakov“) koji su osvojili prva mjesta u parovima i štafetnom izbijanju.
U konkurenciji mlađih seniora (U23) Duje Pirić („Naklice“) je osvojio srebrnu medalju dok je Karlo Šaban („Sveti Jakov“) ostao bez postolja.
Ema Maršanić („Čavle - Škola boćanja“) i Ria Vojković („Pula“) osvojile su prvo mjesto u konkurenciji parova nakon što su u finalu pobijedile Švicarsku 13:6, a Ria Vojković je osvojila srebrnu medalju u preciznom izbijanju.
Bila je ovo odlična priprema naših boćarskih reprezentativaca uoči Svjetskog prvenstva za juniore (U18) i mlađe seniore (U23), koje u srijedu počinje u Francuskoj.