Novi uspjesi mladih crikveničkih šahista

U Vodicama je od 24.11. do 26.11.2023. održano Prvenstvo Hrvatske u brzopoteznom i ubrzanom šahu, na kojem je nastupilo 6 kadeta iz Šahovskog kluba "Crikvenica". Mladi crikvenički šahisti postigli su vrlo dobre rezultate, pa je tako Ivan Ivančić osvojio treće mjesto u kategoriji do 12 godina u brzopoteznom šahu. U ubrzanom šahu u istoj kategoriji bio je na diobi od 3. do 7. mjesta, ali mu je medalja izmakla zbog dodatnih kriterija.
Ivano Sundać je nakon dvodnevnog programa i devet odigranih kola osvojio treće mjesto u ubrzanom šahu u kategoriji kadeta do 16 godina. U brzopoteznom šahu je u konkurenciji do 18 godina bio je 10.
Ivano Tomljanović je u istoj kategoriji bio 5. u ubrzanom i 14. u brzopoteznom šahu.
Vid Krešić je nastupio u kategoriji do 14 godina u ubrzanom šahu i bio je na diobi od 5. do 11. mjesta. U brzopoteznom je igrao u kategoriji do 18 godina i osvojio 24. mjesto.
Raduje nastup dva nova mlada kadeta u konkurenciji do 8 godina kojima je ovo bio prvi nastup na nekom većem natjecanju. Nešto iskusniji Alan Katušić osvojio je 5 bodova i završio u poretku u najboljih 10 igrača do 8 godina. Patrik Samardžić koji se priključio tek nedavno odigrao je svoj drugi turnir u životu i osvojio 1 bod.
Čestitke svima na postignutim rezultatima.