Novi gubitak bodova rukometaša "Crikvenice" u posljednjim sekundama utakmice

11. kolo: CRIKVENICA – KOZALA  25:26 (11:11)

Crikvenica, 13.2.2016. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Suci: Cupek i Kožuhar (Garešnica).

CRIKVENICA: Dražen Sertić, Daskijević 9, Marušinac, Damir Sertić 3, Stupar, Mudražija, Huljina 5, Derossi, Karaula 1, Benić, Stanić 1, Svetić 3, Kapelari 1, Mazzarolli 2.

KOZALA: Pešić, Tubić 3, Buneta 5, Ljevar 1, Briški 3, Tomaš 3, Barišić, Anić, Rak, Milih, Dino Islamović 5, Adnan Islamović, Loparac, Vozila 6.

Sedmerci: „Crikvenica“: 1 (1), „Kozala“: 6 (4).
Isključenja: „Crikvenica“: 8', „Kozala“: 4'.

Rukometaši „Crikvenice“ su još jednom u ovom prvenstvu izgubili dragocjene bodove u posljednjih sekundama utakmice. Tijekom cijelog susreta protiv „Kozale“ su se dobro držali i zaista mogu žaliti za propuštenim, jer su se jedino sredinom prvog poluvremena gosti iz Rijeke uspjeli odvojiti na +4 što je bila njihova najveća prednost uopće. Međutim Crikveničani su do poluvremena uspjeli stići tu razliku, da bi se na odmor otišlo s neriješenim rezultatom (11:11). Domaće je u  igri držao sjajni golman Dražen Sertić koji je bio najzaslužniji što „Kozala“ nije imala osjetniju prednost.
Drugo poluvrijeme donijelo je vrlo dramatičnu i neizvjesnu borbu dvaju izjednačenih suparnika. Igralo se doslovce „gol za gol“  gdje se ni jedna ni druga momčad nije uspjela rezultatski odvojiti, bilo je čak devet izjednačenja. Pred kraj utakmice „Kozala“ je uspjela povesti s tri razlike (20:23), međutim uporni i požrtvovni domaćini preko Daskijevića i Mazzarollija uspijevaju poravnati rezultat. U zadnjoj minuti golom Huljine „Crikvenica“ dolazi do izjednačenja (25:25), gosti imaju napad, a njihov trener Tomaš uzima time-out dvadesetak sekundi prije kraja. Posljednji napad gostiju urodio je plodom, nije uspjelo presijecanje lopte od strane domaće obrane, što vješto koristi mladi Noa Tubić za prodor i postizanje gola koji je „Kozali“ donio oba boda.
Uz sve nedaće koje prate rukometaše „Crikvenice“ tijekom ove sezone nadovezuju se i nesretni gubici bodova u zadnjim sekundama utakmica. Bit će stoga vrlo teško sačuvati prvoligaški status do kraja prvenstva, premda je ono sada tek na polovici. Crikveničani imaju priličan bodovni zaostatak za suparnicima, međutim prikazana igra protiv „Kozale“ ipak daje razloga za optimizam.

Prava borba za opstanak počinje već u sljedećem kolu u kojem naši rukometaši u Crikvenici dočekuju jednog od direktnih konkurenata u borbi za opstanak - „Zadar-Evu".