1 - Florian Fumić, strijelac drugog gola za "Crikvenicu"
2 - Frane Vidović i Josip Buršić

3 - Igor Baričević

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA – ZAPAD

Zaostala utakmica 9. kola: Crikvenica – Rudar 4:0 (2:0)

Crikvenica, 10.11.2020. Gradski stadion. Bez gledatelja. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Mađarić (Vrsar) i Biljuh (Marčana).
Strijelci: 1:0 Buršić (3’), 2:0 Fumić (7’), 3:0 Baričević (78’-11m), 4:0 Buljat (88’).
Žuti kartoni: Bogdanić, Baričević („Crikvenica“), Hasanbegović, Golić, Dadić, trener Brajković („Rudar“).
CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Bogdanić (od 73’ Buljat), Mazzarolli, Alilović (od 80’ Smojver), Šarković, Buršić, Merle, Vidović, Svetić (od 46’ Matešković), Fumić (od 60’ Imeraj).
RUDAR: Bulat, Načinović, Urošević, Rudan, Macan, Bembić (od 46’ Licul), Dadić, Kurtić, Golja (od 46’ Hasanbegović), Golić, Miškulin (od 84’ Čudić).

Nogometaši „Crikvenice“ odigrali su jučer na Gradskom stadionu zaostalu utakmicu 9. kola u kojoj su uvjerljivo, rezultatom 4:0 pobijedili momčad „Rudara“ iz Labina. Nastavili su tako niz neporaženosti i zaista impresivan score od 10 pobjeda i jedan neriješen rezultat u 11 prvenstvenih utakmica.
Crikveničani su kao i protiv „Grobničana“ u subotu krenuli silovito i već su nakon prvih 7 minuta imali vodstvo od 2:0. U 3. minuti Fumić je izveo korner, najviši u skoku bio je Buršić koji je glavom pogodio za vodstvo domaćih. Gosti su uzvratili u 6. minuti, u dobroj prigodi bio je Bembić, ali domaći golman Baričević je obranio njegov udarac. U sljedećem napadu Vidović se probio po lijevom boku, ubacio pred gol gdje je na nekih desetak metara Florian Fumić ostao neometan i prisebno zakucao loptu u mrežu.
Jednu nesmotrenost domaće obrane opet je odlično riješio Baričević u 21. minuti, a onda je „Crikvenica“ u 24. minuti imala prigodu za povećanje vodstva, dvaput je udarce Šarkovića s par metara od gola zaustavio gostujući blok, u trećem pokušaju je lopta otišla pokraj gola.
Igrao se lijep nogomet, gosti iz Labina su se predstavili kao jedna od najboljih momčadi koju smo imali prilike ove sezone na našem travnjaku.
Još jednom je Baričević spašavao svoja vrata, a pred sam kraj poluvremena Vidović je bio opasan iz slobodnog udarca.
U drugom poluvremenu „Rudar“ je imao terensku inicijativu, više se igralo na polovici „Crikvenice“, ali domaća obrana sa Baričevićem pred vratima više nijednom nije kiksala. Labinjani su imali nekoliko prilika koje nisu iskoristili, u 72. minuti su žustro tražili jedanaesterac, ali ga nisu dobili.
Naši nogometaši su bili opasni iz kontri i polukontri, pa je Imeraj u 73. minuti udarcem preko glave pogodio prečku. Nakon jedne akcije raspoloženog Buršića i igranja rukom gostujućeg igrača, domaći su zaradili udarac sa 11 metara. Siguran realizator bio je golman Baričević čime je ugasio sve gostujuće nade za eventualni preokret rezultata.
U 81. minuti Frane Vidović je odlično pucao s nekih 25 metara no njegov udarac završio je spojnici stative i prečke. „Točku na i“ ove lijepe nogometne predstave stavio je svojim golom Antonio Buljat, smireno plasiravši loptu u mrežu u samom finišu utakmice.
Novom pobjedom „Crikvenica“ se učvrstila na vrhu ljestvice  i prava je šteta da se njihove utakmice moraju igrati bez gledatelja. Trener Nehajev Svast odlično je posložio momčad, odavno „Crikvenica“ nije bila ovako moćna.
Do kraja prvog dijela prvenstva su još dvije utakmice, „Crikvenici“ slijedi gostovanje na Cresu i u zadnjem kolu derbi protiv „Jadrana“ iz Poreča. Naslov jesenskih prvaka je sada vrlo blizu.