Nova pobjeda nogometaša "Crikvenice" za prvo mjesto na ljestvici

1 - Tin Lagumdžija
2 - Martin Bogdanić i Tin Lagumdžija

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA – ZAPAD

Zaostala utakmica 1. kola: CRIKVENICA – NOVIGRAD 2:1 (1:0)

Crikvenica, 22.9.2020. Gradski stadion. Gledatelja: 130. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka) Pomoćni suci: Luka Pajić (Rijeka) i Nenad Marušić (Matulji).
Strijelci: 1:0 Alilović (36´), 1:1 Salihić (56′), 2:0 Tin Lagumdžija (68´).
Žuti kartoni: Matešković, Merle, Mazzarolli („Crikvenica“), Malkić, Bogdanović, Totić, Pierobon („Novigrad“).

CRIKVENICA: Baričević, Mazzarolli, Preni (od 46' Merle), Prpić, Matešković, Tin Lagumdžija, Bogdanić, Alilović (od 67' Buršić), Imeraj (od 86' Dan Lagumdžija), Šarković, Butorac (od 90' Buljat). Trener: Nehajev Svast. NOVIGRAD: Nicoletti, Vlašić, Totić, Malkić (od 59' Pasulji), Ibrahimović, Salihić (od 83' Đođ), Dukađin, Bijelić (od 46' Pierobon), Rivelino, Najhart (od 46' Rališ), Stupar (od 69' Bogdanović). Trener: Ivan Matić.

Nogometaši „Crikvenice“ jučer su na Gradskom stadionu uknjižili nova tri boda pobijedivši ekipu „Novigrada“ rezultatom 2:1. Ovime su ostali jedina momčad sa stopostotnim učinkom nakon prva četiri odigrana kola i nalaze se na prvom mjestu ligaške ljestvice.
Ekipa trenera Svasta i jučer je bila dominantna na terenu, a njihova pobjeda je mogla biti iskazana i puno većom razlikom. Domaći nogometaši su mogli povesti već u 5. minuti, u šansi je bio Šarković, a odmah potom i Tin Lagumdžija, ali nisu bili dovoljno precizni iz izglednih pozicija.
Goste je u više navrata spašavao odlični golman Roberto Nicoletti, a za ono što je dvaput obranio u 19. minuti stvarno mu treba „skinuti kapu“. Najprije je obranio snažni udarac Alilovića sa desetak metara, a onda je sjajnom reakcijom obranio i udarac glavom Butorca kojem se lopta odbila.
Igrao se dopadljiv nogomet, vidjelo se da je ekipa gostiju sastavljena od nogometnih znalaca, ali bili su potpuno neopasni u napadu. U prvom poluvremenu nisu uputili niti jedan jedini udarac na gol Baričevića, no za to je zasluge sigurno imala i dobro posložena domaća obrana.
„Crikvenica“ je stalno stvarala šanse, dvaput je Imeraj na kušnju stavio Nicolettija, kao i Mazzarolli u 34. minuti, ali, gostujući je golman bio nesavladiv.
Ipak, u 36. minuti „Crikvenica“ je napokon postigla gol. U kaznenom prostoru gostiju lopta je došla do Alilovića koji je neometan pogodio donji desni kut gostujućeg gola. Gosti su burno reagirali, tražili su da sudac dosudi zaleđe, međutim zaleđa nije bilo i morali su krenuti s centra.
U drugom poluvremenu prvu veliku priliku za domaće propušta Domagoj Prpić, odlično je skočio i pucao glavom, ali zamalo kraj gola.
Kako to često u nogometu biva momčad koja stvara šanse, a ne postiže golove biva kažnjena, pa su tako i gosti do izjednačenja došli iz doslovce prvog udarca na gol Baričevića. U 56. minuti agilni Dickson je izborio korner za goste, nakon kojeg se Salihić najbolje snašao u petercu domaćih i iz blizine ubacio loptu u gol za 1:1.
Bio je to „hladan tuš“ za naše nogometaše i trebalo im je desetak minuta da opet preuzmu kontrolu igre.
U 68. minuti Imeraj je odlično izveo korner, a Tin Lagumdžija je glavom zakucao loptu u mrežu. Krasan gol kojim su stvari došle na svoje mjesto, a „Crikvenica“ je u nastavku u još nekoliko navrata mogla postići gol.
U 81. minuti bilježimo odličan udarac Bogdanića s dvadesetak metara, a zatim i zamalo neprecizan pokušaj Buršića.
Na kraju je ostalo 2:1 za „Crikvenicu“, do četvrte uzastopne pobjede naši nogometaši su došli više nego zasluženo, a svaki je igrač dao svoj očekivani doprinos. Očito je da je trener Svast dobro posložio sastav, a posebno veseli širina klupe, igrači koji su ulazili kao zamjene (Merle, Buršić) donijeli su dodatnu kvalitetu igri „Crikvenice“, koja do samog kraja nije padala u tempu.
U sljedećem kolu u subotu u Crikvenicu dolazi „Naprijed“, bit će to još jedan susjedski derbi i prilika za novo dokazivanje kvalitete naših nogometaša. A posebno veseli i što je na Gradskom stadionu sve više gledatelja na utakmicama, što je naravno posljedica dobrih igara i dobre atmosfere u momčadi „Crikvenice“.

1. CRIKVENICA 4 4 0 0 7:2 12
2. GROBNIČAN 4 3 0 1 12:3 9
3. RUDAR 4 3 0 1 8:5 9
4. JADRAN 4 2 1 1 8:6 7
5. VINODOL 4 2 1 1 4:2 7
6. CRES 4 2 1 1 6:5 7
7. NEHAJ 4 2 1 1 3:3 7
8. NAPRIJED 4 2 0 2 3:6 6