Nova pobjeda nogometaša "Crikvenice", kraj Dubračine nadigran i "Cres"

1 - Moreno Merle, asistent za oba gola "Crikvenice"
2 - Dorian Begić i Ivan Butorac
3 - Donat Mijolović ozlijedio se u 15. minuti

4. NOGOMETNA LIGA – NS RIJEKA

10. kolo: CRIKVENICA - CRES 2:0 (0:0)

Crikvenica, 28.10.2017. Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Petar Pejkunović (Kožljak). Pomoćni suci: Vasiljević (Fažana) i Radovan (Rovinjsko Selo).
Strijelci: 1:0 Rubčić (63'), 2:0 Begić (71')
Žuti kartoni: Xheladini, Njegovan („Crikvenica“), A. Zubović, Bajramović, Cianci („Cres“)

CRIKVENICA
: Stipanov, Merle, Mijolović (od 15' Kuna), Xheladini, Vukelić, Nikola Nemetz, Deni Rubčić, Begić (od 90' Lekaj), Petrović (od 90' Adam Rubčić), Butorac, Njegovan
CRES: Zmajla, Antonio Zubović (od 52' Kovačić), Jusufi, Tonči Zubović (od 59' Cianci), Žarić, Brnić (od 86' Delić), Crnovršanin, Juraga, Belobrajdić (od 73' Bajramović), Omerović, Kučinić

Novom pobjedom na domaćem travnjaku nogometaši „Crikvenice“ nastavili su s uspješnom „pripremom zimnice“, tako da je već sada izvjesno kako će prvenstvenu stanku dočekati s lijepom zalihom bodova.
Jučer su u zanimljivoj i dosta izjednačenoj utakmici nadigrali dobru momčad „Cresa“ koja je u dosadašnjem dijelu prvenstva također ostvarila solidan učinak.
Zahvaljujući discipliniranoj igri obje momčadi u prvom poluvremenu nije bilo izglednijih šansi ni na jednoj strani, zabilježili smo tek dobar pokušaj Ivana Butorca s ruba šesnaesterca, međutim njegov je udarac završio zamalo preko gola.
U 15. minuti ozlijedio se Donat Mijolović koji je morao izaći iz igre, a to je bio novi problem treneru Iviću koji je utakmicu morao početi bez standardnih Smojvera i Mateškovića te Mazzarollija.
„Crikvenica“ je imala inicijativu, izveli su desetak kornera, međutim sigurni gostujući golman Zmajla nije imao većih problema.
Drugo poluvrijeme bilo je puno sadržajnije, „Crikvenica“ je bila puno opasnija, a najveću šansu imao je u 13. minuti nastavka Deni Rubčić nakon odličnog proigravanja Begića, ali njegov je udarac krajnjim naporom obranio Zmajla.
Propušteno je Rubčić nadoknadio pet minuta kasnije, po desnoj strani odlično je prošao Moreno Merle koji je poslao idealnu povratnu loptu u šesnaesterac gostiju gdje je na pravom mjestu bio Rubčić. Uslijedio je snažan precizan i što je najvažnije, neobranjiv udarac za Zmajlu i domaći su poveli 1:0.
Nekoliko minuta kasnije dobro je pucao Jurica Njegovan, međutim gostujući golman je ovaj put bio uspješan. Zaprijetili su i gosti, blizu izjednačenja bio je Cianci u 70. minuti ali se nije najbolje snašao.
Minutu nakon toga raspoloženi Merle opet je probio desni bok i poslao odličan centaršut pred gol gostiju gdje je Dorian Begić glavom zahvatio loptu i precizno je pospremio u gornji kut gostujućeg gola za 2:0.
Ovime je utakmica bila riješena premda se gosti nisu predavali do zadnjeg sučevog zvižduka, no domaća obrana, u kojoj se bez greške odigrali Nikola Nemetz i Davor Vukelić, odradila je posao vrhunski i „Crikvenica“ je osvojila nova  tri boda.
Među kuriozitete ove utakmice bilježimo da su u sastavu „Cresa“ od prve minute zaigrali otac i sin Tonči i Antonio Zubović, a vijest je i da jučer Edi Petrović nije postigao gol. Sjajni strijelac odigrao je međutim jako dobru utakmicu za ekipu, koja je zbog ozljeda igrača bila prisiljena igrati u drukčijoj formaciji nego inače.
U sljedećem kolu nogometaši „Crikvenice“ gostuju u Baški protiv „Vihora“.