Nova odlična utakmica Selčana: pobijeđen "Gospić" s 11 razlike

1 - Trojac koji je zabio 28 golova Gospićanima - Marin Cuculić, Dean Poštić i Dino Baćić

2. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA - ZAPAD

16. kolo:  SELCE - GOSPIĆ  40:29 (22:16)

Crikvenica, 2.4.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 120. Suci: Kuhar (Samobor), i Prelčec (Zagreb)

SELCE: Krpan 1, Roko Antić 3, Brnić 1, Pobor, Orlić, Aleksandar Antić 3, Kabalin 2, Poštić 5, Čajić, Senko Antić, Piškulić, Krišković, Baćić 12 (2), Seferagić 2, Cuculić 11 (1), Jeličić.

GOSPIĆ:  Kolačević, Brkljačić, Blašković 2, Antić, Čović 2 (1), Jelić 11 (1), Jelinić 1, Udiljak 4, Bašić 2, Alić, Stipetić 3, Pavelić 4 (1).

Sedmerci: „Selce“: 5 (3), „Gospić“: 7 (3).
Isključenja: „Selce“: 6', „Gospić“: 12'.

Rukometaši "Selca" uhvatili su pravi ritam pa su nakon uvjerljive pobjede u Puli još jednom demonstrirali efikasnost i kvalitetu koju imaju u drugom dijelu sezone.
Premda su Gospićani u utakmicu ušli hitrije i s vodstvom u prvim minutama (1:3), nakon obrana golmana Darka Jeličića domaćini okreću utakmicu u svoju korist. U 15. minuti susreta Selčani vode rezultatom 10:9, no u nastavku se igra izjednačeno, gol za gol, sve do 26. minute, kada Selčani predvođeni raspucanim Dinom Baćićem, stvaraju prednost od 5 golova razlike. Gosti do kraja poluvremena ne uspijevaju smanjiti razliku, pa se na poluvrijeme odlazi s rezultatom 22:16.
U drugi dio utakmice Selčani ulaze jednako dominantno i raspucano. Podižu agresivnost u obrani i uz raspoloženog golmana Jeličića, te u napadu efikasne Baćića, Cuculića i Poštića, u 51. minuti dolaze na velikih 10 golova razlike (35:25). Taj je rezultat u završnici susreta omogućio treneru Tomasu da pruži šansu za igru svim igračima s klupe, što se nije odrazilo na konačni rezultat - utakmica završava rezultatom 40:29.

Najbolji u redovima domaćina bili su Dino Baćić s 12 postignutih golova, samo gol manje zabio je Marin Cuculić, a istakao se i Dean Poštić s 5 postignutih golova, 4 izborena sedmerca te 2 isključenja. Kod gostiju najbolji je bio Ivan Jelić s 11 postignutih pogodaka.
Dobro smo odigrali zahvaljujući treneru Tomasu koji nas je odlično pripremio i uigrao. Funkcioniramo kao prava ekipa, bodrimo se i borimo sve u cilju ostanka u ligi izjavio je Dino Baćić nakon utakmice, a Marin Cuculić se nadovezao na njegove riječi: nadamo se pobjedama i u preostala dva kola kao i porazima „Dubovca“, a na pitanje o ozljedi zbog koje je bio upitan njegov nastup odgovorio je: došao sam, stisnuo zube i izdržao.
Vjerovao sam u pobjedu od samog početka. Kao što je rekao  Baćić, trener nas je odlično posložio i to je rezultat našeg uspjeha. Sljedeće kolo nas čeka zanimljiva utakmica s našim susjedima koja uvijek ima posebnu čar. Očekujem našu sigurnu pobjedu rekao je Dean Poštić nakon utakmice.

Sve u svemu, bila je to još jedna odlična predstava Selčana i prava je šteta da su do kraja prvenstva preostala još samo dva kola, jer ova momčad "Selca" (i posložena uprava uz klub) ima sve preduvjete za velike domete.
U sljedećem kolu na rasporedu je vječiti derbi između "Mornara" i "Selca", a onda Selčani u zadnjem kolu dočekuju momčad "Rovinja".