1 - Jeton Imeraj
2,3 - Gol Imeraja za 1:0

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA – ZAPAD

16. kolo:  CRIKVENICA – NOVIGRAD  3:0 (1:0)

Crikvenica, 7.3.2020. Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Marinčević (Velika Gorica). Pomoćni suci: Vitez (Kobilić) i Mužar (Velika Gorica).
Strijelci: 1:0 Imeraj (29'), 2:0 Prpić (63'), 3:0 Butorac (80' - 11m)
Žuti kartoni: Bogdanić, Prpić i Mazzarolli („Crikvenica“), Pierobon, Vlašić, Miškulin i Malkić („Novigrad“). CRIKVENICA: Baričević, Merle, Preni (od 46' Mazzarolli), Prpić, Matešković, Bogdanić (od 46' Brkljača), Šarković, Alilović, Buršić (od 75' Mioč), Imeraj, Butorac. Trener: Svast.
NOVIGRAD: Nicoletti, Vlašić, Malkić, Bogdanović, Pierobon, Petrović (od 46' Punyed), Bubnjić, Islamović, Najhart (od 78' Ritoša), Rivelino, Miškulin. Trener: Matić.

U posvemašnjoj krizi rezultata crikveničkih ekipa u različitim sportovima, nogometaši „Crikvenice“ su svijetli izuzetak. Nakon druge pobjede u nastavku prvenstva jake 3. hrvatske nogometne lige – zapad zauzimaju visoko 4. mjesto na ligaškoj ljestvici.
Danas su na Gradskom stadionu uvjerljivo savladali momčad „Novigrada“ nakon dopadljive igre, posebno u drugom poluvremenu. Prvih tridesetak minuta utakmice proteklo je u igri između dva šesnaesterca, bez izglednije šanse za postizanje gola, a onda je iz prve prilike „Crikvenica“ došla do gola.
Na lijevoj strani kombinirali su Butorac i Šarković, onda je Šarković ubacio loptu u gostujući peterac gdje se u pravom buketu igrača, njih 5-6 je išlo na loptu, najbolje snašao Jeton Imeraj koji je glavom sproveo loptu u mrežu.
Do kraja poluvremena nije bilo novih uzbuđenja izuzev situacije u 41. minuti kad je u gostujućem kaznenom prostoru oboren Butorac, ali sudac nije dosudio penal. Potom je Dino Šarković sa 7-8 metara snažno tukao, ali je njegov udarac danas odlični gostujući golman Nicoletti obranio.
Na poluvremenu je trener Svast promijenio lijevi bok, umjesto Prenija i Bogdanića ušli su Brkljača i Mazzarolli.
Drugo poluvrijeme donijelo je puno više prilika, čemu je pridonijela i otvorena igra gostiju koji su zaprijetili u 55. minuti, kad je Bubnjić bio neprecizan iz izgledne pozicije.
U 57. minuti Imeraj je promašio čisti zicer. Najprije je Buršić pucao, njegov je udarac Nicoletti obranio, lopta je došla do Imeraja koji je iz blizine snažno opalio, ali pokraj gola. Isti akteri opet su bili u akciji i u 63. minuti, Buršić je odlično poslužio Imeraja, ali Nicoletti odbija loptu u korner. Nakon lopte iz kornera stvara se velika gužva u petercu gostiju u kojoj se najbolje snalazi Domagoj Prpić koji iz blizine pogađa mrežu gostiju za 2:0.
U 69. minuti kombiniraju Šarković i Alilović čiji udarac zaustavlja odlično postavljeni gostujući golman.
Gosti nastoje smanjiti rezultat, pa u 72. minuti precizan udarac Malkića domaći golman Baričević vadi iz samog kuta. U 77. minuti najbolji pojedinac „Novigrada“ golman Roberto Nicoletti zaustavlja još jednu veliku šansu domaćih, ovaj put nakon lijepe akcije Mioča i Merlea.
Utakmica je definitivno riješena u 80. minuti nakon što je domaći kapetan Ivan Butorac sigurno realizirao jedanaesterac, dosuđen nakon neopreznog igranja rukom gostujućeg braniča.
„Crikvenica“ je tako došla do zaslužene pobjede, a kako je „Krk“ poražen od „Grobničana“, s nova tri boda naši nogometaši su se popeli na visoko četvrto mjesto ligaške ljestvice.
No, više od toga veseli dobra igra kojom su došli do novih bodova.