Nogometaši "Crikvenice" u Bujama potvrdili naslov jesenskih prvaka!

1 - Nogometaši "Crikvenice", jesenski prvaci 3. HNL - zapad
2 - Josip Buršić

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

13. kolo: BUJE - CRIKVENICA  (0:0)

Buje, 20.11.2021. Gradski stadion. Sudac: Milković (Viškovo). Pomoćnici: Kukuljan i Pijevac.

Strijelci: 0:1 Imeraj (46'), 0:2 Buršić (63'), 0:3 Mašić (62'), 0:4 Škoro (90')

Žuti kartoni: Prodan, Bučić, Baf ("Buje")

BUJE: Milanović, Peroša, Maslić, Krizmanič, Miličević (od 55. Mehmedagić), Stritar (od 80. Baf), Manić, Bučić, Fakin (od 68. Bašić), Prodan (od 55. Bartolić), Ibrahimović) od 80. Šoškić.

CRIKVENICA: Baričević, Merle, Prpić, Mazzarolli, Antanasković, Bogdanić, Butorac, Šarković (od 80' Suden), Mašić (od 87' Filipović, Imeraj (od 87' Škoro), Buršić (od 73' Husejnović).

Uvjerljivom gostujućom pobjedom protiv "Buja" nogometaši "Crikvenice" potvrdili su naslov jesenskih prvaka.
Prvo poluvrijeme proteklo je u taktičkom nadmudrivanju između dva šesnaesterca, pri čemu je "Crikvenica" imala terensku inicijativu i više loptu u nogama. Čvrsta domaća obrana međutim nije bila propusna, pa su naši nogometaši samo dvaput ozbiljnije zaprijetili golmanu domaćih. Najprije je u 10. minuti Buršić iz dobre pozicije pucao, ali u domaći obrambeni blok te u samom finišu prvog dijela kad je iz slobodnog udarca sa 18 metara dobro pucao Imeraj. Domaći golman Milanović je bio siguran, zaustavio je loptu koja je išla u gornji kut. Na drugoj strani nogometaši "Buja" nisu uputili niti jedan jedini udarac na gol, a njihove pokušaje polukontri sigurno su zaustavljali Mazzarolli, Prpić i Bogdanić.
U drugo poluvrijeme naši nogometaši ušli su odlučno da riješe utakmicu i to se i dogodilo. Već u prvim minutama nastavka Merle je probio desni bok, ubacio na drugu stativu gdje je bio Imeraj koji je sigurno zabio za 0:1. Crikveničani su znalački kontrolirali utakmicu, domaći su tek u 62. minuti prvi (i jedini) put zapucali na gol. ali neprecizan je bio Mehmedagić.
U 63. minuti uslijedila je krasna akcija Mešića, danas najboljeg igrača "Crikvenice", koji je s desne strane odličnom loptim prebacio obranu "Buja" i pronašao potpuno samog Buršića kojem nije bilo teško zabiti za 0:2.
Raspoloženi Mašić potom je u 72. minuti osvojio jednu loptu na centru i onda u pravom slalomu zaobišao nekoliko domaćih igrača, ušao u šesnaesterac i lijepo plasirao u donji kut za 0:3.
Naši nogometaši su i dalje držali visok tempo igre koji domaći definitivno nisu mogli pratiti, a potkraj utakmice trener Lopac je dao priliku za igru i mladima Sudenu, Filipoviću i Škori. Upravo je Škoro zaključio utakmicu, a i prvi dio prvenstva, golom u zadnjoj minuti. Snažni Husejnović se izborio za loptu u šesnaestercu "Buja", odapeo je iz okreta, domaći golman je loptu kratko odbio, a odbijanac je Filip Škoro pospremio u mrežu za konačnih 0:4 i definitivnu potrvdu naslova jesenskih prvaka nogometaša "Crikvenice".
Odličan posao napravili su naši nogometaši u prvom dijelu sezone, pravi je gušt dolaziti na njihove utakmice i stoga velike čestitke svima, od predsjednika Marka Prpića, trenera Tomislava Lopca, čestitke svim igračima i ostalim djelatnicima Kluba.
Sada slijedi prvenstvena stanka do proljeća, nogometaši "Crikvenice" mogu slaviti još jednu odličnu godinu!