Nogometaši "Crikvenice" startali pobjedom

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

13. kolo: CRIKVENICA – BUJE 3:1 (1:0)

Crikvenica, 4.3.2023. Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Milković (Viškovo).

Strijelci: 1:0 Krmpotić (26′), 1:1 Kalizan (62′), 2:1 Bezerra (74′), 3:1 Čorak (87′)
Žuti kartoni: Fernandes, Mišljenčević, Krmpotić („Crikvenica“); Krizmanić („Buje“)
CRIKVENICA: Paučić, Filipović, Mišljenčević, Krmpotić, Jefferson, Lukarić, Deželin (od 75' Hrmić), Smolčić, Škoro (od 65' Bezerra), Ribarić (od 83' Čorak), Grbac. Trener: Marijan Tomić.
BUJE: Milanović, Baf (od 46' Enis Šoškić), Maslić (od 46' Peroša), Šepić, Vukelić (od 70' Bojić), Stritar (od 46' Krizmanić), Elvedin Šoškić (od 46' Bartulović), Kalizan, Fakin, Valenta, Bertoša. Trener: Zoran Miljuš.

Nogometaši „Crikvenice“ otvorili su proljetni dio prvenstva kako se samo poželjeti može - pobjedom i odličnom igrom osvojil i su tri boda te prepustili začelje ljestvice Medulinu 1921.
Čista i zaslužena pobjeda „Crikvenice“ ostvarena je protiv dobre momčadi „Buja“ koja je stigla u Crikvenicu kao lagani favorit, u nadi osvajanje punog bodovnog plijena. Gledatelji su mogli uživati u lijepoj , dinamičnoj i zanimljivoj igri s puno prilika za postizanje golova.
Gosti prvu priliku imaju u 9. minuti, slobodni udarac kojeg izvodi Vukelić, a najmlađi igrač na terenu novi golman "Crikvenice" Filip Paučić sigurno brani prijetnju gostiju. U 11. minuti domaćin uzvraća lijepom akcijom Krmpotića i Jeffersona čiji udarac završava u korneru.
„Crikvenica“ je taktički dobro posložena, u obrani u gustom bloku sa brzom tranzicijom i brzim izlaskom u napad, stvara gostima dosta obrambenih problema. Danas razigrani i raspoloženi Krmpotić u 19. minuti odlično puca s lijeve strane, a gostujući golman Milanović odbija loptu na nogu Deželina koji puca pored gola. Mogao je domaći tim doći u vodstvo u 22. minuti iz slobodnog udarca, ali Grbac pogađa vratnicu.
No, 26. minuta donosi veselje navijača domaćih pod Kotorom. Krmpotić prima loptu prsima u gostujućem šesnaestercu spušta je na desnu nogu i rutinerski dovodi domaćina u vodstvo.
Isti nogometaš bio je u prilici u 36. minuti, ali se rezultat ne mijenja. Gosti pokušavaju doći do poravnanja u 39. minuti kada Mateo Bertoša daljinskim projektilom šalje loptu preko gola.
Na početku drugog poluvremenu gostujući trener radi četiri promjene i sve karte baca na poravnanje rezultata. Tako gosti prijete u 52. minuti preko Kalizana čiji opasni udarac završava u zagrljaju sigurnog golmana Paučića. Domaćin uzvraća u 55. minuti solo prodorom Jeffersona čiji udarac ide tik pored gola, a u 57. u kombinaciji s Ribarićem Jefferson iz idealne prilike za povećanje vodstva iznuđuje samo korner.
Gosti s agilnim Enisom Šoškićem i novim snagama Krizmanićem i Bartulovićem sve više pritišću domaću obranu. U 59. minuti greda spašava domaćina, ali u 62. minuti gosti dolaze do poravnanja rezultata. Šoškić izvodi slobodni udarac na glavu Kalizana, koji iz blizine pogađa mrežu.
Mogao je Kalizan u 65. minuti zabiti za vodstvo gostiju, ali Paučić brani njegov udarac, a u kontri Krmpotić izbacuje Jeffersona u mat poziciju za vodstvo domaćih, no njegov udarac ide pored gola. Niti u 73. minuti Jefferson ne pogađa iz idealne prilike, da bi u 74. minuti njegov idealni ubačaj sa desne strane u gostujuću mrežu pospremio Bazerra Sampaio Hygor za veliko veselje i slavlje domaćina.
Pokušavaju gosti doći do poravnanja rezultata preko Bartulovića, ali njegov udarac brani danas sigurni golman „Crikvenice“ .
Točku na pobjedu i slavlje domaćina stavio je Marko Čorak lijepim pogotkom pogodivši gornji dio mreže nemoćnog golmana Milanovića. Sve u svemu bila je to lijepa i zanimljiva predstava pod Kotorom koja nagovješćuje bolje dane NK „Crikvenica“ .