2 - Ivan Butorac
3 - Trener Tomislav Lopac

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

26. kolo: JADRAN - CRIKVENICA 0:3 (0:1)

Poreč, 5.6.2021. SRC Veli Jože. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar) Pomoćni suci: Robi Kezele i Luka Pajić (Rijeka).

Strijelci: 0:1 Butorac (45′+2'), 0:2 Buršić (49′), 0:3 Buršić (86′).

Žuti kartoni: Radman, Banić, Ilić ("Jadran") Butorac, Vidović, Buršić ("Crikvenica")

JADRAN: Pavlić, Ilić, Mofardin (od 53' Banić), Užila (od 68' Leko), A. Maružin (od 53' Terlević), Lepinjica, Sumić, Tikas, Ereiz (od 53' Perković), Radman, Bernobić. Trener: Dalibor Šuran.

CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Bogdanić (od 90' Svetić), Mazzaroli, Alilović, Butorac, Šarković (od 18' Buršić, od 90' Škoro), Merle, Mašić (od 70' Suden), Antanasković, Vidović. Trener: Tomislav Lopac.

Na najljepši način nogometaši „Crikvenice“ osvojili su naslov prvaka 3. hrvatske nogometne lige – zapad.
U odlučujućoj utakmici uvjerljivo su u Poreču pobijedili direktnog suparnika momčad „Jadrana“, čime su potvrdili da su najbolja momčad lige i da njihovom osvajanju naslova nema ni najmanje zamjerke. Naši nogometaši zasjeli su na prvo mjesto ligaške ljestvice nakon 4. kola i pobjede protiv „Novigrada“ (22.9.2020.) i od tada više vodeću poziciju nisu prepustili nikome.
Ipak, uoči zadnje utakmice u Poreču postojala je mogućnost da „Jadran“ pobjedom u zadnjem kolu prestigne „Crikvenicu“, jer je prednost naših nogometaša bila 3 boda. Međutim, od samog početka utakmice bilo je jasno da se to neće dogoditi. Unatoč glasnoj podršci domaćih navijača, kojih se nekoliko stotina natiskalo s vanjske strane ograde, „Jadran“ nije došao u priliku ugroziti momčad „Crikvenice“.
Formacija s gusto postavljenim srednjim redom koju je postavio trener Lopac, učinila je domaći sastav bezopasnim za gol Baričevića. Najveći dio prvog poluvremena protekao je u igri između dva šesnaesterca i bez izglednijih prilika za postizanje gola.
U 18. minuti iz igre je zbog ozljede morao izaći Dino Šarković najbolji strijelac „Crikvenice“, što je zabrinulo goste, međutim pokazalo se da je njegova zamjena Josip Buršić odigrao jednu od najboljih utakmica u plavom dresu. Prvu izgledniju šansu „Jadran“ je imao u 41. minuti kad je Ereiz pucao iskosa s lijeve strane, ali je Baričević nogom obranio njegov udarac.
U sudačkoj nadoknadi prvog dijela kapetan „Crikvenice“ Ivan Butorac postiže krasan gol koji je definitivno odredio daljnji tijek utakmice. Butorac je između dva domaća braniča sjajno primio jednu visoku loptu i potom je iz okreta smjestio pod prečku Pavlićeva gola.
Gol je došao u najboljem trenutku za „Crikvenicu“ jer je „Jadran“ morao krenuti na sve ili ništa ne bi li došao do preokreta. Trener domaćih Šuman na poluvremenu je uveo tri nova igrača, ali ni to nije pomoglo, već u 47. minuti utakmica je praktički odlučena.
Odlični Merle je s centra povukao kontru, da bi potom s ruba kaznenog prostora podvalio loptu pravovremeno utrčalom Buršiću, koji je sigurno po zemlji posprema u mrežu za 0:2.
Nakon drugog primljenog gola Porečani su pomalo izgubili konce u igri, otvorili su puno prostora gostima pa su iz kontri i polukontri Mašić, Bogdanić, Buršić i Butorac mogli još povećati vodstvo „Crikvenice“. Nekoliko prilika imao je i „Jadran“, najveću u 72. minuti nije iskoristio Lepinjica koji je iz blizine pucao pokraj gola.
Derbi je zaključen u 86. minuti nakon što je neumorni Mazzarolli sa svoje polovice povukao kontru, izdržao je pritisak domaćih braniča i onda uposlio Buršića na nekih dvadesetak metara od gola. Joso je potom odličnim vanjskim felšom pogodio stativu od koje se lopta odbila u mrežu za velikih 0:3.
Uslijedilo je veliko slavlje naših nogometaša, a nakon utakmice pehar ligaškog prvaka završio je u rukama crikveničkog kapetana Ivana Butorca.
Međutim, izgleda da unatoč uvjerljivom i dominantnom osvajanju naslova prvaka 3. HNL – zapad, nogometaši „Crikvenice“ ipak neće sudjelovati u kvalifikacijama za 2. ligu. Nisu ispunjeni uvjeti za dobivanje licence za igranje drugoligaških utakmica, ali to je jedna druga priča …
Naši nogometaši sada zasluženo slave, a mi im na svemu što su prikazali tijekom protekle sezone upućujemo velike čestitke, bio je zaista pravi gušt pratiti njihove ovosezonske utakmice.