Nogometaši "Crikvenice" ispali u Kupu HNS-a nakon produžetaka

1 - Nogometni klub "Crikvenica": Teo Ivić (trener), Deni Rubčić, Goran Kuna, Marco Matešković, Damir Radimir, Stefano Stipanov, Dorian Begić (stoje), Moreno Merle, Emran Xheladini, Ivan Butorac, Antonio Mazzarolli i Nikola Nemetz (čuče)
2 - Golmanski dvojac Stefano Stipanov i Juan Fazli
3 - Teo Ivić i Slavko Karakašić
4,5 - Nogometaši "Crikvenice" prije početka utakmice protiv "Bjelovara"

1. PRETKOLO KUPA HRVATSKOG NOGOMETNOG SAVEZA

CRIKVENICA - BJELOVAR 2:3 (1:1, 2:2)

Crikvenica, 23.8.2017. Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Goran Pečarić (Zagreb). Pomoćni suci: Mandir i Pušić (Zagreb).
Strijelci: 1:0 Begić (6'), 1:1 Kuprešak (16'), 1:2 Kuprešak (47'), 2:2 Rubčić (89'-11m), 2:3 Kozić (101')
Žuti kartoni: Mazzarolli, Kuna i Butorac („Crikvenica“), Šiprak, Kozić i Nreca („Bjelovar“)
CRIKVENICA: Stipanov, Merle, Mazzarolli, Xheladini (od 82' Prpić), Matešković, N. Nemetz, Rubčić, Kuna, Radomir (od 74' Njegovan), Butorac, Begić (od 64' Petrović)
BJELOVAR: Lebović, Muniz, Orač (od 58' Kozić), F. Jaković (od 69' Nreca), Pušić, Kuprešak (od 106' Adžam), I. Jaković, Šiprak, Makopek-Pušec, Hajdarović, Tominac

Vrlo dobru nogometnu predstavu prikazali su nogometaši „Crikvenice“ i „Bjelovara“ u jučer odigranoj utakmici 1. pretkola Kupa HNS-a. Bila je to i prva prigoda da u novoj sezoni u službenoj utakmici vidimo novi sastav „Crikvenice“ u kojem je dosta promjena i novih igrača.
Trener Teo Ivić u ovoj utakmici nije mogao računati na ozlijeđenog Davora Vukelića i bolesnog Danija Smojvera, na čijim su pozicijama zaigrali prinove Nikola Nemetz i Marco Matešković. Na golu je bio Stefano Stipanov, a u napadu su od novajlija zaigrali Dorian Begić i Damir Radomir, dok su ostali igrači predvođeni kapetanom Ivanom Butorcem igrali i prošle sezone.
Gosti iz Bjelovara su s obzirom na status trećeligaša došli u Crikvenicu kao favoriti, međutim domaći nogometaši su im tijekom čitavog susreta bili ravnopravan suparnik. Nogometaši „Crikvenice“ su vrlo rano, već u 6. minuti došli u vodstvo, u gostujućem šesnaestercu odlično se snašao Dorian Begić, koji je kaznio neodlučnost gostujuće obrane, zaobišao golmana Lebovića i plasirao loptu u mrežu za 1:0.
Minutu kasnije Rubčić je zamalo neprecizan, njegov pokušaj odlazi preko gola. Gosti dolaze do izjednačenja u 16. minuti, nakon što je s lijeve strane loptu u peterac ubacio Franjo Jaković, Kuprešak se našao neometan i glavom zakucao loptu pod prečku za 1:1. Odmah u sljedećem napadu „Crikvenica“ je mogla povesti. U kaznenom prostoru srušen je Butorac, sudac Pečarić je bez dvoumljenja dosudio jedanesterac koji je izveo Deni Rubčić. Međutim pucao je loše, u donji lijevi kut, a njegov je udarac golman Lebović obranio. Do poluvremena su dva puta zaprijetili gosti udarcima izvan šesnaesterca, ali neprecizno, jednako kao i Radomir u 35. minuti na drugoj strani.
Na samom početku drugog poluvremena „Bjelovar“ je poveo. Gosti su zaradili slobodan udarac na nekih 17 metara malo iskosa, koji je sjajno izveo najbolji igrač utakmice Pejo Kuprešak. On je krasnim udarcem pogodio lijevi gornji kut gola Stipanova za 1:2. Uslijedile su tri prigode domaćih, najprije je Lebović sjajno obranio pokušaj Rubčića, a onda je dva puta u prigodi bio i Radomir. Gosti su uzvratili u 62. i 64. minuti no iskazao se domaći golman Stipanov. U 73. minuti velika šansa za goste, međutim loptu s gol-linije izbija Matešković.
Kad su se mnogi već pomirili s porazom, „Crikvenica“ uspijeva izjednačiti. Dvije minute prije kraja utakmice u šesnestercu gostiju jedan je igrač „Bjelovara“ neoprezno igrao rukom. Sudac Pečarić je još jednom pokazao na bijelu točku za „Crikvenicu“, a izvođač je još jednom bio Rubčić. Hrabra odluka, međutim Rubčić sigurno pogađa mrežu gostiju za 2:2 i odlazak u produžetke.
Već prilično umorni igrači i jedne i druge momčadi osjetno su pali u tempu, tako da izrazitijih prigoda nije bilo. Utakmica je odlučena u 101. minuti kad je sjejni Kuprešak odlično proigrao Kozića koji glavom pogađa kraj nemoćnog Stipanova za 2:3 za konačnu pobjedu „Bjelovara“ i njihov plasman u sljedeću rundu Kupa HNS-a.

Bila je to vrlo dobra utakmica i dobra uvertira za subotnji početak prvenstva i ogled nogometaša „Crikvenice“ i „Naprijeda“.