Neriješeno na Mavrincima, "Crikvenica" dvaput vodila!

3 - Ivan Butorac

3. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA - ZAPAD

24. kolo: GROBNIČAN - CRIKVENICA  2:2 (0:1)

Mavrinci, 22.5.2021. SRC Mavrinci. Sudac: Davor Ješić (Sisak).

Strijelci: 0:1 Šarković (22'), 1:1 Grgić (50'), 1:2 Mašić (79'), 2:2 Blašković (88')

Žuti kartoni: Jukić, Srok, Rupčić, Babić, Prtenjača, Blašković, Miculinić ("Grobničan"), Mazzarolli, Bogdanić, Buršić, Suden ("Crikvenica")

Crveni karton: Babić ("Grobničan" - drugi žuti)

GROBNIČAN:  Srok, Brdar, Rupčić (od 77' Blašković), Jukić, Miculinić, Vukelić, Prtenjača, Batarelo (od 62' Babić), Grgić, Matković, Pilčić.

CRIKVENICA: Baričević, Merle, Prpić, Mazzarolli, Vidović, Šarković (od 90' Suden), Alilović, Bogdanić, Antanasković  (od 46' Buršić), Fumić (od 62' Mašić), Butorac.

U derbiju kola na Mavrincima „Grobničan“ i „Crikvenica“ podijelili su bodove, ali po prikazanoj igri i šansama gosti su zaslužili više od boda.
Kako su nogometaši „Crikvenici“ maestralno odigrali prvo poluvrijeme, pravo je čudo da se na odmor otišlo samo s jednim golom u Srokovoj mreži. „Grobničan“ je prvi zaprijetio u 9. minuti kada Pilčić u prazan prostor proigrava Matkovića, ali brzonogi Mazzarolli spašava goste. Imao je domaćin još jedan udarac pored gola u 10. minuti i to je bilo sve od njih u prvom poluvremenu. Lider tečan i lepršav, u sredini Bogdanić i Alilović, na desnom boku Šarković i Merle, a na lijevom Vidović i Antanasković, bili su prava napast za domaću obranu. U 13. minuti gosti imaju slobodan udarac iz izgledne pozicije nakon kojeg Bogdanić koji puca zamalo pored gola. Minutu kasnije Crikveničani su odigrali odličnu akciju, na desnom boku odigrali su dva dupla pasa Šarković i Merle koji šalje loptu u spoj vratnice i grede.
Gol domaćih „visi u zraku“ i konačno u 23. minuti „Crikvenica“ dolazi u vodstvo. Akcija je započela na lijevom boku gdje su Vidović i Antanasković izmjenom mjesta izbacili domaću obranu. Na idealan ubačaj Antanaskovića natrčava Šarković i matira Sroka.
Domaći nogometaši još se nisu ni snašli, a moglo je biti 0:2. Gosti na brzinu na centru oduzimaju loptu smušenom domaćinu, međutim zicer Šarkoviću zaustavlja domaći golman. Raspoloženi Šarković na dodavanje Fumića puca potom umalo pored gola. U završnici provog dijela školskom akcijom, kratkim dodavanjima između Prpića, Butorca i Merlea u izglednoj poziciji za gol našao se Antanasković, međutim njegov udarac završava na donjem djelu vratnice.
Domaći u drugo poluvrijeme ulaze odlučno s namjerom da poravnaju rezultat, što im i uspijeva u 50. minuti.
Lukavi Pilčić asistira za mladoga Grgića koji pored uspavane gostujuće obrane šalje loptu iza leđa Baričevića.
Mogao je potom „Grobničan“ povesti u 53. minuti kada Grgić loba istrčalog Baričevića, ali siguran pogodak sprječava na gol crti Mazzarolli. Gosti se bude u 59. minuti kada Šarković iz idealne prilike puca preko gola.
Utakmica se rasplamsava, fer i borbeno s obje strane, ali s puno žutih kartona i čudnih odluka glavnog i pomoćnog suca. Ono što su djelitelji pravde učinili u 66. minuti, a sve na pritisak domaćina, ide im na dušu. Buršić oduzima loptu Jukiću i postiže pogodak. Glavni sudac pokazuje na centar, gosti se vesele, a domaći nogometaši okružuju pomoćnog suca i vrše pritisak za poništenje gola. To se i događa nakon konzultacije glavnog i pomoćnog suca, a uvjereni smo da je „Crikvenica“ teško oštećena u ovoj situaciji.
Međutim, od tog trenutka „Crikvenica“ još odlučnije kreće po pogodak. Na sceni je okretni Mašić koji je je u šansama u 74. i 76. minuti , ali Srok u oba slučaja spašava svoj gol. No u 78. minuti je nemoćan. Merle izvodi aut za Butorca koji majstorski spušta za Mašića koji zabija za zasluženo vodstvo gostiju.
Kada se činilo da je „Crikvenica“ vrlo blizu velike pobjede, a samim time i na korak do osvajanja naslova prvaka, domaći su izjednačili. Na dodavanje Matkovića gol je u 88. minuti postigao Blašković i time odgodio slavlje gostiju.
U sudačkoj nadoknadi „Crikvenica“ je nakon velike gužve pred domaćim golom umalo došla do pobjedonosnog gola, ali to se nije dogodilo i derbi je završio podjelom bodova. U žustroj ali fair i korektnoj utakmici sudac je na kraju podijeli 12 žutih i 1 crveni karton, što je ipak previše.
Do kraja prvenstva ostala su dva kola, osvajanje naslova prvaka „Crikvenici“ može ugroziti samo „Jadran“.
U sljedećem kolu „Crikvenica“ igra kod kuće protiv „Cresa“, a „Jadran“, koji u ovom kolu nije uspio pobijediti „Krk“ na domaćem terenu, gostuje u Senju. U zadnjem kolu u Poreču sastat će se „Jadran“ i „Crikvenica“.