Nastavljen sjajan niz pobjeda nogometaša "Crikvenice"

2 - Emran Xheladini
3 - Nikola Nemetz

4. NOGOMETNA LIGA – NS RIJEKA

11. kolo: VIHOR - CRIKVENICA 2:3 (1:2)

Baška, 4.11.2017. SRC Zablaće. Gledatelja: 50. Sudac: Slaven Skender (Rijeka). Pomoćni suci: Frlan i Pavlešić.
Strijelci: 0:1 Begić (36'), 0:2 Deni Rubčić (37'), 1:2 Grbac (44'), 1:3 Deni Rubčić (71'), 2:3 Mance (77').
Žuti kartoni: Brozić, Kušt i Hadžiomerović („Vihor“), Adam Rubčić i Xheladini („Crikvenica“).

VIHOR: Rošić, Posel (od 46' Imeraj), Hadžiomerović, Brozić, Kušt, Stipaničić (od 46' Brlošić), Mance, Radić, Brelih, Brkljača, Grbac (od 77' Juničić).
CRIKVENICA: Stipanov, Merle, Xheladini, Matešković, Vukelić, Nikola  Nemetz, Deni Rubčić, Begić (od 90' Lekaj), Petrović, Butorac, Adam Rubčić (od 86' Smojver).

Novom pobjedom protiv „Vihora“ u Baški nastavljen je sjajan niz  nogometaša „Crikvenice“ od četiri uzastopne prvenstvene pobjede. Slobodno se može reći da je malo tko očekivao ovako dobru jesen naših nogometaša, koji se nakon 11 odigranih kola nalaze na samo četiri boda zaostatka od vodećeg „Grobničana“.

Utakmicu u Baški za naš je portal komentirao kapetan „Crikvenice“ Ivan Butorac:
- Od samog početka smo kontrolirali igru pošto su nogometaši „Vihora“ u utakmicu ušli dosta povučeno, što je nama odgovaralo, jer smo tako imali više prostora. U kratkom razmaku smo postigli dva lijepa gola, najprije je Begić sa nekih 25-26 metara sjajnim udarcem pogodio same rašlje gola domaćih, a onda je ubrzo nakon toga uslijedila naša dobra akcija koja je imala „glavu i rep“. Sve smo odigrali iz prve, uputio sam loptu prema Merleu koji je proslijedio za Adama Rubčića, ovaj je namjestio loptu za Denija Rubčića na vrhu šesnaesterca, a  Deni je precizno pospremio loptu u gol za 0:2.
Pred  sam kraj poluvremena domaći su smanjili iz slobodnjaka sa 16 metara, što nismo smjeli dopustiti.
U nastavku domaćin se otvorio, no mi smo uspjeli povećati vodstvo sredinom drugog poluvremena. Presjekli smo loptu na centru, a opet su samu završnicu kreirala dva Rubčića. Adam je uposlio Denija koji je s nekih 25 metara bio precizan i poveli smo 1:3.
Nakon toga smo se povukli pošto su igrači „Vihora“ počeli s preskakanjem igre i stvaranjem pritiska. Važno je istaknuti situaciju u kojoj se mogao dosuditi penal za nas nakon prekršaja na Ediju Petroviću, no sudac ga nije dosudio. Da je, utakmica bi vjerojatno tada bila riješena.
Sama završnica bila je dosta dramatična nakon što su su igrači „Vihora“ iz jedne polukontre smanjili rezultat na 2:3, a iza toga je i Mance s nekih 5-6 metara propustio odličnu priliku za izjednačenje, no pogodio je stativu našeg gola.
Sve u svemu mislim da smo zasluženo pobijedili čime smo nastavili našu seriju pobjeda, kojom smo se uključili u borbu za sam vrh ljestvice.
Do kraja prvog dijela su još četiri kola, u subotu igramo jako važnu utakmicu protiv „Uljanika“ koji je u zadnjim utakmicama pokazao da je vrlo kvalitetna momčad. Atmosfera u momčadi je odlična i vjerujemo da ćemo nakon prvog dijela prvenstva imati puno razloga za zadovoljstvo, zaključio je kapetan Butorac.