13. kolo: MURVICA – ZAMET  25:23 (11:10)

Crikvenica, 25.1.2019. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 250. Suci: Cupek i Kožuhar (Garešnica).

MURVICA: Antić, Ljubanović, Butković, Skorić 3 (2), Jerčinović 8 (1), Kalčić 2 Filipović 2, Marijeta Lekaj 4, Paurević 3, Mandekić, Dilja Lekaj, Debelić 3, Lončarić, Matea Pešut, Tomić, Matijašić.
ZAMET: Hren, Troskot 3, Mršić, Percic Bahtiri, Pleše, Krizmanić, Stanić, Katja Mikolić 5 (1), Iva Mikolić 5 (1), Skokandić, Jelenović 4, Močibob 1, Toskić, Visković 2, Đuzel, Bukvić 3.
Isključenja: „Murvica“: 8'; „Zamet“: 16'.
Sedmerci: „Murvica“: 4 (3); „Zamet“: 2 (2).

Izuzetno važnu pobjedu izvojevale su sinoć rukometašice „Murvice“ protiv direktnih suparnica za opstanak u 1. ligi – rukometašica „Zameta“. Prema očekivanjima bila je to vrlo borbena utakmica s puno grešaka na obje strane, važnost bodova očito je napravila svoje.
„Murvica“ je povela i tijesno vodstvo držala je prvih desetak minuta. Domaće rukometašice su serijom od 4:0 napravile prvu značajniju prednost (8:4) u 14. minuti i tu su prednost držale do 21. minute (11:7), a onda do kraja poluvremena više nisu postigle gol. Iskoristile su to rukometašice „Zameta“ koje su do poluvremena smanjile na 11:10 zahvaljujući najviše obranama odlične Patricije Hren. Posljednja dva gola rukometašice „Zameta“ postigle su u zadnjoj minuti prvog poluvremena.
Odmah na početku drugog dijela gošće iz kontre dolaze do prvog izjednačenja na utakmici (11:11), no tada slijedi nova mini-serija od 3 uzastopna gola „Murvice“ zahvaljujući efikasnoj Josipi Pauli Jerčinović i njenim golovima s krila. Igralo se vrlo borbeno, na trenutke i preoštro, što je rezultiralo brojnim isključenjima i tehničkim pogreškama.
„Murvica“ je vodstvo od 3 gola držala do 44. minute kad su uporne gošće iskoristile igračicu više i u 50. minuti došle do izjednačenja (20:20). Bilo je to razdoblje utakmice u kojem rukometašice „Murvice“ nisu imale rješenja u napadu i opet 8 minuta nisu uspjele zatresti mrežu Patricije Hren.
U 53. minute Zamećanke su došle do prvog vodstva na utakmici (20:21) i činilo se da će utakmica otići na njihovu stranu. Međutim, tada se ukazala Sara Mandekić koja je obranila 4 udarca u nizu. Posebno impresivna je bila njena obrana čistog zicera Maji Visković u 57. minuti kod rezultata 23:22.
Domaće rukometašice uspjele su nakon toga postići još 2 gola, povesti 25:22 i uvesti utakmicu u izvjesnu završnicu.

Na koncu „Murvica“ je nakon velike borbe došla do zaslužene pobjede i dragocjenih bodova. Velike pohvale zaslužuju sve igračice, posebno za ogroman angažman u obrani. Najefikasnija je opet bila Josipa Paula Jerčinović koja igra u odličnoj formi, Sara Mandekić je sakupila 13 obrana, najviše kad se utakmica lomila.
Kod gošći odlična je na golu bila Patricia Hren (također 13 obrana) te sestre Mikolić.
U sljedećem kolu rukometašice „Murvice“ gostuju u Splitu.