Nakon trećeg dana EP u jedrenju Ursula Balas zaostaje jedan bod iza vodećih

1 - Ursula Balas
2 - Trener Robert Jurinčić

Najnoviji izvještaj s Europskog prvenstva u jedrenju za klasu Laser 4.7 iz grčkog Patrasa dobili smo kasno sinoć od Roberta Jurinčića:
- Treći dan natjecanja u Patrasu u Grčkoj bio je jako dug i težak posebno za našu Ursulu.
Naime, u klub smo stigli ujutro u 8:00, jer je plava grupa u kojoj jedri Ursula bila u zaostatku s plovom koji je dan ranije bio prekinut. Start regate bio je predviđen za 11:00 sati, no na moru nije bilo vjetra. Regatni odbor nas je potom zvao na regatno polje u 16:30, kada je počeo puhati vjetar sjevernih smjerova, da bi start uslijedio u 17:30, nakon što smo čekali preko devet sati.
U tom plovu Ursula je opet dobro jedrila i kroz cilj ušla na 8. mjestu. Na obalu smo se vratili tek poslije 19:00, bio je to stvarno dug dan za našu Ursulu, koja je nakon četiri plova na diobi trećeg i četvrtog mjesta s jedriličarkom iz Belgije, dok Nika koja danas nije jedrila zauzima 18. mjesto.
Koliko je izjednačeno na vrhu pokazuje nam ljestvica, Ursula zaostaje samo bod za prvoplasiranom jedriličarkom iz Italije i drugoplasiranom našom Mare Milić.