Nakon poraza protiv "Gusara" vaterpolisti u subotu gostuju u Makarskoj

8. kolo: CRIKVENICA - GUSAR  11:15 (3:4, 2:2, 2:4, 4:5)

Rijeka, 25.3.2023.. Bazen Kantrida. Gledatelja: 30. Suci: Šketelj i Stipičević, delegat HVS-a: Žižak (svi Zagreb).

CRIKVENICA: Luetić, Luka Barišić 1, Bože Galić 1, Marko Barišić, Sučić, Pavlić 2, Novkovski, Ivan Galić 1, Domijan 1, Škiljan 1, Turk 1, Šurbek 3, Miklić, Matejčić, trener: Brozičević.

GUSAR: Grbić, Matić, Jurić 1, Sambrailo 3, Jarak 6, Špetić 2, Bilić, Prkoča 3, trener: Sentić.

Peterci: "Crikvenica" 2/2; "Gusar" 0/1,
Igrač više: "Crikvenica" 3/4, "Gusar" 2/3

Vaterpolisti "Crikvenice" poraženi su na Kantridi u 8. kolu 1.B HVL od ekipe "Gusara" Mlini.
Izvještaj sa subotnje utakmice pripremio je tajnik VKC-a Goran Ježić:
- Bila je to još jedna dobra utakmica vaterpolista "Crikvenice" na Kantridi. Nažalost, dobra igra nije okrunjena pozitivnim rezultatom, iako se na trenutku činilo da je pobjeda dostižna. Stariji i kvalitetniji gosti ipak nisu dozvolili iznenađenje. Nakon početnog vodstva gostiju ekipa "Crikvenice" podiže intenzitet igre i pomalo skida njihovo vodstvo. U drugoj četvrtini potpuno hvataju priključak (7:7) i u idućem napadu imaju priliku za prvo vodstvo. Nažalost taktički loše izveden napad omogućio je gostima da poentiraju iz kontre.
Domaća mladost prosto izgara od želje za brzim izjednačenjem i umjesto da smire igru i vrate se uspješnim akcijama s kraja prve i početka druge četvrtine sve više srljaju. Gosti prihvaćaju poklone i u razmaku od 3 minute ponovo se odvajaju na 3 razlike (7:10). Time je utakmica praktički bila riješena iako borbenosti i dobrih poteza s obje strane nije nedostajalo do kraja.
Čak 8 igrača se s domaće strane upisalo u listu strijelaca, što govori da je cijela ekipa bila u pozitivnom tonusu. Posebne pohvale idu Ivanu Šurbeku (3 gola) i Franu Pavliću (2 gola) koji su posebno odskakali borbenošću i zalaganjem. Kod gostiju najbolji Jure Jarak (6 golova), igrač na posudbi iz VK "Jug".
Najslabiji akteri utakmice bili su zagrebački suci koji su nezainteresirano sudeći dozvolili prilično grubu igru gostiju iz Mlina što nikako nije moglo odgovarati mladoj crikveničkoj ekipi (16,5 godina starosti u prosjeku) koja na ovoj razini natjecanja kronično pati zbog nedostatka tjelesne mase. O tome svjedoči mali broj isključenja iako su centri Turk, Sučić i Pavlić vodili žestoke bitke s protivničkim bekovima.

Za vaterpoliste "Crikvenice" slijedi utakmica u Makarskoj s ekipom "Galeb Makarske rivijera" (prije ogleda s "Opatijom" vodeća na tablici) u zadnjem kolu regularnog dijela, a zatim pripreme za play out u kojem će izgleda sve utakmice voljom ždrijeba igrati u gostima.

Ova subota ponovo nudi dvostruki program za naše vaterpoliste. U 11:15 sati U-14 ekipa igra na Kantridi s riječkim "Primorjem" utakmicu 4. kola prvenstva Vaterpolo saveza PGŽ.
Seniorska ekipa u sklopu posljednjeg 9. kola 1.B lige igra u Makarskoj s početkom u 19:30 sati sa liderom prvenstva "galebom MR". Naša ekipa trenutno zauzima 9. mjesto od 10. ekipa i do kraja prvenstva slijedi nam razigravanje sa ekipama iz tzv. "donjeg doma". To znači najvjerovatnije da idemo u goste Vaterpolo klubu "Siscia" Sisak, VK "Delfin" Rovinj, VK "Zagreb" i VK "Gusar" Mlini.