Najmlađi košarkaši "Crikvenice" konačno odigrali dvije utakmice

KK "Crikvenica" (u13): Dominik Peričić, Ivano Rogić, Marko Dragičević, Andrej Đurić, Franko Mamić (drugi red) Jakov Mikošić, David Dika, Mauro Suden, Jakov Barnjak, Jakov Lovrić, Ivor Jarkovački, Dorian Javorić (prvi red).

KASTAV - CRIKVENICA 64:39 (14:8, 20:8, 17:14, 13:9)

KASTAV: Krmpotić, Zamarin, Andlar 1, Božić, Gusić 23, Bajt, Tončinić 4, Mišan 10, Blečić 6, Stojanović, Kurević 20, Čolić. Trener: Tončinić
CRIKVENICA: Suden 9, Jarkovački 8, Barnjak, Lovrić 2, Mikošić, Rogić 2, Dika, Mamić, Dragičević 8, Peričić 8, Đurić 2, Javorić. Trener: Kozlevčar

RI BASKET - CRIKVENICA 43:38 (6:8, 13:6, 14:11,10:13)

RI BASKET: Ćužić 5, Polovina 2, Frigan, Brajnić,, Krnjac, Jurić 2, Križam 2, Arsić 8, Pogorelić, Grgurić 6, Žnidaršić 2, Kušeta 16. Trener: Rusmir
CRIKVENICA: Suden 6, Jarkovački 6, Barnjak, Lovrić, Mikošić, Rogić 2, Dika, Mamić, Dragičević 5, Peričić 17, Đurić 2, Javorić. Trener: Kozlevčar

Najmlađi košarkaši KK "Crikvenica" (dječaci U13) nakon više od godine dana neigranja odigrali su prošle subote dvije utakmice na igralištu KK "Kastav". Kastavsko prekrasno novouređeno igralište s novim asfaltom i svježe obojanim crtama ugostilo je najjače ekipe Primorsko-goranske županije u sklopu Regionalne lige. Više informacija dobili smo od trenera Krešimira Kozlevčara:
- Nakon (pre)duge stanke odigrali smo utakmice protiv "Kastva" i "Ri basketa". U prvoj utakmici pobijedio nas je domaćin "Kastav" rezultatom 64:39. Naša ekipa odlično je krenula u utakmicu, ali promašeni ziceri i loša obrana koštala nas je, pa je "Kastav" poveo 14:8. Sistem passarele koji igramo kako bi svi naši igrači igrali u utakmici koštao nas je rezultata te drugu četvrtinu gubimo 20:8. U drugom poluvremenu s izmiješanim petorkama napadački bolje izgledamo i smanjujemo rezultatski nedostatak, ali nismo uspjeli napraviti preokret.
Druga utakmica protiv "Ri basketa" imala je epitet derbija što je i rezultat pokazao. Igralo se koš za koš gdje je ekipa "Ri basketa" bila malo uspješnija od nas. Šteta da su naši dečki ostali bez snage u drugom poluvremenu, što nas je na kraju i koštalo pobjede.

Najvažnije je da smo napokon krenuli s utakmicama i da se na igračima vidi velika želja za igrom. Dojmovi iz Kastva su pozitivni i veseli nas novo nadmetanje. Naša ekipa je "još u igri" za prolazak dalje jer iz naše Županije najbolje dvije ekipe kreću u razigravanje s protivnicima iz Istarske županije. Za dva tjedna ponovno smo gosti i imamo iste protivnike. Igrat će se ponovno u Kastvu jer na žalost u Crikvenici nema adekvatnog igrališta s pravilnim dimenzijama koje zadovoljavanju kriterije odigravanja Regionalnog natjecanja. Velika šteta!
Naša ekipa dat će sve od sebe da psotignemo čim bolji rezultat.