2 - Kristina Grozdek postigla je 5 golova na sinoćnjoj utakmici

19. kolo: ŽRK MURVICA - ŽRK OMIŠALJ  35:19 (20:7)

Crikvenica 5.4.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 50. Suci: Luketić, Tomović (oba iz Rijeke).

MURVICA: Antić, Dilja Lekaj 1, Ljubanović 1, Skorić 5, Juričić 5, Smoljan, Filipović 5, Debelić 2, Marijeta Lekaj 3 (2), Mandekić, Matea Pešut, Marta Pešut, Grozdek 5 (1), Poslek 1, Tus 2, Butković 5.

OMIŠALJ: Tome, Cakaj 1, Mahulja 1, Sivić 4 (3), Potočnik 2, Čanić 2, Lukić, Martina Dorčić 2, Šunić, Veronika Dorčić, Brčić 3 (1), Jelenović 4, Aničić.
Sedmerci: „Murvica“: 4 (3), „Omišalj“: 7 (4).
Isključenja: „Murvica“: 2', „Omišalj“: 4'.

Rukometašice „Murvice“ su i u zaostaloj utakmici 19. kola protiv ekipe „Omišlja“ pokazale svoju kvalitetu i dominaciju, koju na koncu pokazuje i rezultat.
U utakmicu ulaze kompaktno, sa čvrstom obranom, odličnom golmanicom Sarom Mandekić i još boljom realizacijom u napadu, pa već u 15. minuti „Murvica“ vodi sa 7 golova razlike (11:4). S obzirom na to da se Omišljanke bore za ostanak u ligi, nitko nije očekivao da će pružiti ovako slab otpor. Do kraja poluvremena Crikveničanke podižu svoju prednost te se na odmor odlazi rezultatom 20:7.
U drugom dijelu utakmice Omišljanke pokušavaju parirati „Murvici“, ali im to jednostavno ne polazi za rukom. Uz to su od 4 izborena sedmerca u drugom poluvremenu uspjele realizirati samo jedan. U 45. minuti rezultat je 24:10 i ovaj rezultat treneru Prskalu omogućava da u igru uvede i igračice s klupe, koje dobro iskorištavaju pruženu šansu, te se gotovo sve upisuju u listu strijelaca. Do samoga kraja utakmice rukometašice „Murvice“ igraju jednakim, čak i jačim tempom pa susret završava rezultatom 35:19. U ovoj utakmicu po pet golova postigle su  Ivona Skorić, Ivana Juričić, Petra Filipović, Kristina Grozdek i Antonija Butković, dok su kod gošći s po 4 postignuta gola najbolje su bile Vanesa Sivic i Rea Jelenović .
- Nadala sam se našoj pobjedi, iako ne s ovako velikom gol-razlikom. Omišljanke nisu loša ekipa, pa me je njihova današnja igra jako iznenadila rekla je nakon utakmice Petra Filipović.
Ove subote rukometašice „Murvice“ odlaze na zahtjevno gostovanje u Samobor, a do kraja prvenstva preostale su još 3 utakmice.

1. IVANIĆ 19 18 1 0 614:432 37
2. MURVICA 19 16 1 2 577:442 33
3. LOKOMOTIVA2 19 15 1 3 558:382 31
4. ZAMET 2 19 11 1 7 544:492 23
5. RUDAR 19 11 0 8 479:458 22
6. SAMOBOR 19 9 0 10 444:481 18
7. SISAK  19 7 0 12 479:508 14
8. UDARNIK 19 6 1 12 463:529 13