"Murvica" u finišu utakmice skršila otpor "Lokomotive 2"

Rukometašice "Murvice" - Ana Papić, Antonija Butković, Iva Tomić i Petra Filipović
Foto 2 i 3: Zadovoljstvo rukometašica "Murvice" nakon nove velike pobjede

5. kolo:  MURVICA – LOKOMOTIVA 2  23:21 (11:12)

Crikvenica 29.10.2016. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Sutkinje: Kirasić i Stipetić (obje iz Ogulina).

MURVICA: Antić, Ljubanović, Papić, Skorić 3, Juričić 3, Posarić, Smoljan, Filipović 6, Debelić 1, Matea Pešut, Mandekić, Tomić, Grozdek 1, Tus 2, Butković 7 (5).
LOKOMOTIVA 2: Beličev, Ferić 5, Štefanac, Andrijanić 2, Matijaš 3, Bušić, Kapetanović 5, Adamić 5, Antolić, Jurlin 1, Češković.
Sedmerci: „Murvica“ 7 (5), „Lokomotiva 2“ 2 (1).
Isključenja: „Murvica“: 2', „Lokomotiva 2“: 8'.

Nastavljena je velika pobjednička serija rukometašica „Murvice“ – pet dosad odigranih utakmica i svih pet pobjeda. Ovoga puta do novih bodova naše rukometašice su došle očekivano teško, u vrlo neizvjesnoj utakmici koju su prelomile u zadnjih 5 minuta. Od samog početka ekipe su igrale gol za gol, gošće su češće bile u vodstvu (0:2, 1:3, 5:7) sve do 14. minute kad golom Marije Tus „Murvica“ prvi put dolazi u vodstvo. Bilježimo to vodstvo jer je bilo jedino koje su domaće imale u prvom poluvremenu. Gošće su opet preuzele inicijativu, tako da su na poluvrijeme otišle s golom prednosti, a u ovom razdoblju utakmice od 18. do 24. minute probudila se Sara Mandekić koja je s 5 uzastopnih obrana spriječila gošće da ne naprave veću razliku. Naše rukometašice teško su probijale čvrstu i visoku obranu „Lokomotive“, koje su na vratima imale odličnu Leu Beličev, tako da se do golova teško dolazilo.

Drugo poluvrijeme gošće su počele s obranom 5:1 što je iznenadilo naše rukometašice, pa nekoliko početnih napada nisu uspjele realizirati. „Lokomotiva“ je u dva navrata imala 3 gola viška (11:14, 13:16) i situacija za „Murvicu“ nije izgledala dobro. Ali, domaće se nisu predavale, naprotiv, još su podigle ritam, u napadu su stalno agresivne bile Ivana Juričić i Ivona Skorić, a utakmicu je u egal u 41. minuti vratila Kristina Grozdek, svojim prvim golom nakon ozljede i duže pauze. Pun pogodak je bio uvođenje na gol Romine Antić koja je s nekoliko obrana digla ekipu, a od 45. minute kreće velika serija Petre Filipović. Nezaustavljiva Petra je zabila tri uzastopna gola na postavljenu obranu gostiju, potom se efektnim golom iz kontre nadovezala Juričić pa je u 52. minuti (prvi put nakon 14. minute) „Murvica“ opet došla u vodstvo (20:19). Gošće je uhvatila nervoza, zaredale su greškama, no spašavala ih je golmanica Lea Beličev koja je skinula nekoliko zicera Mariji Tus i Antoniji Butković. U zadnje dvije minute ušlo se s prednošću „Murvice“ od dva razlike (23:21), a svaku nadu gostima ugasila je Romina Antić odličnom obranom u 59. minuti.

Na kraju su rukometašice „Murvice“ potpuno zasluženo došle do nove velike pobjede, kojom su zadržale vodeće mjesto na ljestvici. Zasluge za pobjedu pripadaju svim igračicama koje su igrale, a naravno i treneru Mladenu Prskalu koji je vukao prave poteze u pravo vrijeme.