8 - Kapetanice Tihana Kudić i Petra Filipović sa sucima prije početka utakmice

Crikvenica, 26.11.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 200. Suci: Botinčan i Rupčić (Rijeka).

MURVICA: Antić, Kršul, Butković 4, Skorić 11 (5), Grozdek, Filipović 2, Lekaj 9 (1),  Ljubanović, Mandekić, Tus 5, Debelić 2, Matea Pešut, Poslek, Nika Car, Matijašić 1, Krešić.
RUDAR: Kamenar, Zenković, Peršić 2, Knežević, Kogoj, Natali Zahtila 5, Belušić 1, Vrkić, Doris Belušić 5 (1), Miličić, Jelčić, Lepinjica 4, Nina Zahtila, Rodić 6, Kudić, Raspudić 3.

Sedmerci: „Murvica“: 6 (6); „Rudar“: 2 (1),
Isključenja: „Murvica“: 2'; „Rudar“: 8'.

Odigrale su rukometašice „Murvice“ najbolje upravo kad je bilo najpotrebnije.
U derbiju prvog dijela prvenstva nadigrale su ekipu „Rudara“ iz Labina koja je u prvih osam kola u svih osam utakmica pobijedila. Posebno se to odnosi na prvo poluvrijeme u kojem su prikazale najbolju igru u ovom sastavu.
Unatoč problemima s ozljedama, Ana Debelić i Marijeta Lekaj su istrčale u početnoj postavi, uz Saru Mandekić na golu, Antoniju Butković i Mariju Tus na krilima, te Petru Filipović i Ivonu Skorić u sredini. Ova je sedmorka iznijela čitavu utakmicu uz kraću minutažu Antonije Matijašić i Romine Antić u drugom poluvremenu.

Utakmica je počela obranom sedmerca Sare Mandekić, koja je  već u prvoj minuti zaustavila udarac Nine Zahtila, čime kao da je nagovijestila uspješnu večer domaćih. Sve do 21. minute ekipe su bile više-manje izjednačene, „Murvica“ se uspijevala najviše odvojiti na +3 razlike (7:4), međutim gošće su uspijevale držati priključak.
U tom razdoblju izvanredno je igrala Ivona Skorić koja je od prvih 10 golova „Murvice“ do 21. minute zabila čak 7 golova. Probijala je Ivona čvrstu obranu gostiju koja za njezine prodore nije imala rješenja. S druge strane, Labinjanke su pogađale izvana, snažnim udarcima s 8-9 metara.
U razdoblju od 20. minute do kraja prvog poluvremena „Murvica“ pravi seriju 7:1, od rezultata 9:8 dižu se na velikih 16:9 i to je, pokazat će se na kraju, odlučilo utakmicu. Odlično je branila Sara Mandekić, do poluvremena je skupila 9 obrana, a golove je „Murvica“ počela zabijati sa svih strana, s krila su bile uspješne Antonija Butković i Marija Tus, Marijeta Lekaj je razgrtala snažnu obranu „Rudara“, zabijala i iznuđivala sedmerce.
Ipak, velika prednost „Murvice“ došla je zahvaljujući odličnoj 5-1 obrani u kojoj su sjajno odigrale Ana Debelić i Petra Filipović na vanjskoj poziciji.

Početkom drugog poluvremena „Murvica“ je dodatno povećala prednost, u 33. minuti bilo je 20:12. Zanimljivo je da su ta četiri gola postignuta raznovrsnom realizacijom – Butković s jednog krila, Debelić iz kontre, Tus s drugog krila i Lekaj udarcem izvana.
Unatoč prednosti „Murvice“ od 8 golova srčane gošće ni jednog trenutka ne pomišljaju na predaju, pa smanjuju razliku na 6 golova u 42. minuti. Bilo je to opasno razdoblje za domaće jer je na dvije minute bila isključena Ana Debelić, a gostujući trener postavio je visoku obranu na Skorić i Filipović. U tim trenucima važnu loptu obranila je Romina Antić, a „Murvica“ je uspjela sačuvati prednost od 5 razlike (23:18). Uz to, nova nevolja snašla je Labinjanke kad je u 43. minuti zbog ozljede iz igre morala izaći Matea Peršić.
Zadnjih 15 minuta gledali smo napetu utakmicu, ni jedna ni druga ekipa nisu padale u tempu, pa je konačni ishod unatoč prednosti „Murvice“ (25:19) još uvijek bio neizvjestan. U 48. minuti Ana Debelić dobiva udarac u glavu te mora izaći iz igre, a trener Prskalo u igru uvodi mladu Antoniju Matijašić, koja zauzima poziciju na lijevom krilu, a svestrana Antonija Butković prelazi na mjesto pivota. Antonija je u utakmicu ušla vrlo hrabro, štoviše postigla je gol i iznudila sedmerac, sve u vrlo važnom razdoblju utakmice.
U 53. minuti gošće smanjuju na 28:23 i imaju napad u kojem čine prijestup, nakon toga „Murvica“ postiže 2 gola, odlazi na 30:23 u 57. minuti i time je utakmica bila riješena.
U odličnoj predstavi „Murvice“ baš sve igračice zaslužuju velike pohvale, kod „Rudara“ su se istakle Rodić, Belušić, Raspudić i Zahtila. Zaključno, bila je to odlična rukometna predstava u kojoj je „Murvica“ zasluženo došla do pobjede. Igračice trenera Prskala pokazale su da se mogu nositi sa svim pritiscima i biti najbolje kad je najpotrebnije. Sve čestitke na prikazanom i gošćama iz Labina koje će do kraja prvenstva biti glavne konkurentkinje „Murvici“ u borbi za prvo mjesto.

Trener „Murvice“ Mladen Prskalo bio je vrlo zadovoljan nakon utakmice:
- Stvarno sam jako zadovoljan našom pobjedom i igrom koju smo prikazali, posebno u prvom poluvremenu. Čestitam svim igračicama, ne samo onima koje su igrale, nego svima koje već tri i pol mjeseca naporno rade i treniraju, a naša današnja pobjeda je upravo plod toga rada. Zahvaljujem navijačima na podršci i nadam se da ćemo takvu podršku imati i na sljedećim utakmicama. Čestitam i rukometašicama „Rudara“ na prikazanoj igri, pokazale su da su najbolja ekipa protiv koje smo ove sezone igrali. Do kraja prvenstva je još dosta, vremena za slavlje nema, moramo se usredotočiti na neugodno gostovanje sljedeće subote u Rovinju i zahtjevnu utakmicu protiv „Samobora“ u zadnjem kolu prvog dijela prvenstva u našoj dvorani. – rekao je Prskalo.