"Murvica" poražena u Varaždinu u samoj završnici utakmice

Varaždin, 8.5.2021. GSD Arena. Suci: Feletar (Bjelovar) i Rendulić (Kutina)

KOKA: Nemec, Jalušić 12 (7), Mrazović 3, Rogina 4, Bešenić, Domjan 1, Šopar, Vrabelj, Markulinčić 1, Furjan 1, Bešen, Strahija, Ljubić 6, Car 1. Trener: Benko.
MURVICA: Ljubanović, Prevendar 5, Jelenović 8 (4), Grozdek, Filipović 3, Masnić 8, Mandekić, Lekaj 1, Rajković, Debelić 3, Lončarić, Tomić. Trener: Džekić.

Sedmerci: "Koka": 8 (7); "Murvica": 5 (4)
Isključenja: "Koka": 6'; "Murvica": 12'.

Nakon stanke od mjesec dana jučer je nastavljena 1. hrvatska liga rukometašica. Rukometašice „Murvice“ igrale su protiv „Koke“ u Varaždinu i samo ih je 17 sekundi dijelilo od osvajanja boda kojim bi gotovo pa osigurale ostanak u ligi.
Odigrale su naše rukometašice vrlo dobru utakmicu protiv četvrtoplasirane ekipe lige, pogotovo je dobro funkcionirala igra u obrani. Sve do 40. minute „Murvica“ je stalno bila u vodstvu od jednog do tri gola razlike. Tada su rukometašice „Koke“ prvi put izjednačile 20:20, ali naše rukometašice su opet došle u vodstvo i u 54. minuti su imale velikih 3 gola prednosti (24:27).
U 56. minuti jedna od ključnih igračica „Murvice“ Dorotea Prevendar zarađuje treće isključenje na dvije minute i mora izaći iz igre. Domaće rukometašice postižu 4 uzastopna gola i 57 sekundi prije kraja dolaze u vodstvo od 28:27. Trener Džekić poziva time-out nakon kojeg Petra Filipović postiže gol za izjednačenje. Nažalost, domaćim igračicama je ostalo dovoljno vremena da u zadnjim sekundama postignu pobjedonosni gol i utakmica završava 29:28.
Treba istaknuti kako je ovu utakmicu „Murvica“ igrala dodatno oslabljena, u Varaždinu je bila samo jedna golmanica (Sara Mandekić), a uz duže vrijeme ozlijeđene Antoniju Butković i Antoniju Matijašić nedostajale su i Nikolina Strukar, Martina Nekić, Nika Car, Matea i Marja Pešut te Rafaella Lorbek. Uzimajući sve to u obzir treba uputiti velike čestitke cijeloj ekipi na prikazanom u Varaždinu, a to je istakao i trener Ramiz Džekić:
- Unatoč porazu nisam nezadovoljan, jer su djevojke pokazale kako se ravnopravno mogu nositi i s ekipama iz gornjeg dijela ljestvice, a da je bilo malo sreće imali bi razloga i za slavlje. Čestitam im na borbenosti i posebno na igri u obrani. U finišu nas je poremetilo isključenje Prevendar , šteta što nismo izdržali do kraja. Bila je to prava tekma i dobra najava za važnu utakmicu protiv „Dalmatinke“ u srijedu na našem parketu.