1. kolo: MURVICA – LOKOMOTIVA 2  25:26 (14:16)

Crikvenica, 24.9.2022. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Sutkinje: Haramina (Samobor) i Mesić (Jastrebarsko).
MURVICA: Kutija 5, Perčić Bahtiri 4, Deželin, Maja Pešut, Stipčić, Matijašić 6 (3), Mandekić, Tomić, Debelić 3 (2), Marta Pešut, Lončarić 2, Nikolić 1, Runtas 2 (1), Car 2 (1). Trener: Džekić.
LOKOMOTIVA 2: Kraljević, Zrilić 6 (3), Franjić, Hrlić, Bouček, Rusan, Mikulčić 3, Renić 4, Fratnik 4 (1), Čičak 4 (1), Fureš, Marić 5 (2), Babara, Žunko. Trener: Turković.

Sedmerci: „Murvica“: 7 (9); „Lokomotiva 2“: 7 (11)
Isključenja: „Murvica“: 16';  „Lokomotiva 2“: 8'.

Rukometašice „Murvice“ ostale su kratke za jedan gol u vrlo neizvjesnoj utakmici 1. kola 2. hrvatske lige – zapad, protiv druge ekipe „Lokomotive“. Utakmica je bila vrlo izjednačena, ekipe su se stalno izmjenjivale u vodstvu, a tijekom čitavog susreta ni jedna ni druga ekipa nisu napravile veću prednost od dva gola.
Gošće iz Zagreba imale su dva gola prednosti na poluvremenu (14:16), ali su naše rukometašice golovima Maje Kutije i Magdalene Runtas preokrenule rezultat u prvih 5 minuta drugog poluvremena i došle do vodstva 17:16. Tijekom čitavog drugog poluvremena vodila se žestoka borba za svaku loptu, a posljedica toga je bilo dosta tehničkih grešaka na obje strane. Neizvjesnosti utakmice pridonio je i sudački kriterij, pri čemu su sutkinje dosudile ukupno čak 20 sedmeraca.
U 55. minuti Lokomotiva 2“ je došla na 2 gola prednosti (23:25), a Sara Mandekić je prethodno obranila sedmerac Ivi Zrilić. Antonija Matijašić smanjuje na 24:25, onda Sara opet uspješno brani zicer gostujućim rukometašicama. Međutim, naše rukometašice griješe u napadu i dvije i pol minute prije kraja gošće opet dolaze na dva gola prednosti (24:26). Raspoložena Antonija Matijašić ubrzo smanjuje na 25:26, da bi potom naše rukometašice obranile dva gostujuća napada, ali nisu uspjele postići gol u dva  svoja napada za (barem) izjednačenje i bodovi su otišli u Zagreb. Šteta, jer prema prikazanom, posebno borbenosti i htijenju, zaslužile su barem bod u ovoj utakmici.
Treba istaknuti i da je „Murvica“ jučer bila oslabljena neigranjem Ivone Skorić i Antonije Butković, dviju igračica iz prve sedmorke, a kapetanica Ana Debelić je nakon utakmica istakla:
- Žao mi je zbog poraza, bile smo blizu pozitivnom rezultatu, ali mislim da ipak možemo naći razloge za zadovoljstvo, jer smo pokazala veliko zajedništvo u igri. Nove igračice su se dobro uklopile u sastav, tako da s optimizmom očekujemo sljedeće utakmice.
Utakmicu su svojim nastupom uljepšale Mažoretkinje Grada Crikvenice i Mažoretkinje KUD-a "Vatroslav Lisinski" koje vodi Lidija Medek.