Crikvenica, 5.3.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 100. Sutkinje: Pahor i Trbović (Rijeka).

MURVICA: Antić, Kršul, Ljubanović, Papić, Skorić 7 (4), Juričić 3, Smoljan, Filipović, Debelić 5, Lekaj 5, Mandekić, Matea Pešut, Marta Pešut, Grozdek 1, Tus 2, Butković 3.

RUDAR: Zenković, Peršić, Kogej 1, Kelentrić 4, Zahtila 4, Vrkić, Belušić 4, Jelčić 2, Lepinjica, Zupičić, Dora Rodić 5 (1), Kudić 2, Tena Rodić.

Isključenja: “Murvica“ 4', „Rudar“ 10'.
Sedmerci: “Murvica“ 5 (4), „Rudar“ 4 (1)

Nova pobjeda rukometašica „Murvice“ izvojevana je protiv najzvučnijih protivnica koje u drugom dijelu sezone gostuju u crikveničkoj dvorani – ekipe „Rudara“ iz Labina.
Za „Murvicu“ je istrčala početna sedmorka: Mandekić – Tus – Lekaj – Juričić – Debelić - Skorić- Butković, koja je odradila najveći dio utakmice, gotovo pedeset minuta bez izmjene. Na klupi je sjedila ozlijeđena kapetanica Petra Filipović, koja ni u ovoj utakmici nije ulazila u igru.

Utakmicu je sjajno otvorila Sara Mandekić obranom sedmerca već u prvoj minuti, međutim odlično je na drugoj strani uzvratila Lea Zupičić obranom zicera. Potom dva napada gošći zaredom, na isti način, prekida Antonija Butković presijecanjem lopte i istrčavanjem kontre za početno vodstvo „Murvice“ od 2:0. Igračice „Rudara“ potom uzvraćaju i preokreću rezultat u svoju korist u 9. minuti (3:4), da bi do 16. minute rezultat bio poravnat (6:6). Tada u 16. minuti Sara Mandekić brani drugi sedmerac, što je bio „okidač“ da njezine suigračice podignu vodstvo „Murvice“ na +3 (10:7) u 18. minuti. U prvom planu su vratarke, odvajanje domaćih na veću razliku sprječava Lea Zupičić koja u 26. minuti brani i sedmerac, dok su s druge strane gošće vrlo neprecizne u napadu, između ostalog promašile su i sedmerac u 25. minuti.

Na odmor se odlazi vodstvom „Murvice“ od 13:10, a onda početkom drugog poluvremena kreće poznata serija naših rukometašica. U 35. minuti je već 16:10, obrana funkcionira besprijekorno, u napadu su precizne Ivona Skorić, Ana Debelić i Marijeta Lekaj, tako da je u ovom dijelu utakmica praktički prelomljena. Uz to ozlijedila se odlična vratarka „Rudara“ Lea Zupičić koja je morala izaći iz igre, a kako gošće nisu imale drugu vratarku zamijenila ju je igračica Ivana Vrkić. Međutim, pokazalo se da to čak i nije bio preveliki hendikep za gošće, pošto je Vrkićka do kraja utakmice skupila 6 obrana. Rukometašice „Murvice“ nastavljaju diktirati visoki tempo igre, pa je u 45. minuti bilo već + 8 (22:14) i bilo je izvjesno da će „Murvica“ zabilježiti četrnaestu prvenstvenu pobjedu. Do kraja utakmice uslijedilo je malo opuštanje domaćih igračica, što su gošće iz Labina iskoristile da smanje rezultat na konačnih 26:22.

Trener „Murvice“ Mladen Prskalo je bi vrlo zadovoljan novom pobjedom, a tek je nakon utakmice otkrio da je uz neigranje Petre Filipović bilo i dosta drugih zdravstvenih problema u ekipi, Ivonu Skorić muči koljeno, Anu Debelić peta, a Ivana Juričić je cijeli tjedan imala povišenu temperaturu. U sljedećem kolu „Murvica“ gostuje u Zagrebu protiv „Lokomotive 2“ što će uz gostovanje u Ivanić Gradu u zadnjem kolu biti sigurno najteža utakmica naših rukometašica do kraja prvenstva.