Rakitje, 24.3.2018. Dvorana OŠ Vladimira Deščaka. Gledatelja: 40. Suci: Cepanec (Turčin) i Dragočajac (Novska).

SLOGA: Horvat, Karlović, Dejanović 4, Krile 2, Šilobod 2, Bičanić 5 (4), Gujić, Bijelić 2, Bušić, Živković, Matijaščić 6.
MURVICA: Romina Antić, Talan 1, Papić, Ena Ljubanović 4, Begić, Filipović 12, Marijeta Lekaj 4 (3), Matijašić 2, Mandekić, Nika Car 1, Karla Antić, Matea Pešut, Debelić 2, Poslek, Tus 5, Grozdek 2.

Sedmerci: „Sloga“: 5 (4); „Murvica“: 4 (3).
Isključenja: „Sloga“: 10'; „Murvica“: 6'.

Samo mali koračić dijeli rukometašice „Murvice“ od osvajanja naslova prvakinja i povijesnog plasmana u prvoligaško društvo.
Jučerašnjom pobjedom u Rakitju protiv ekipe „Sloge“ iz Svete Nedelje naše rukometašice još samo teoretski mogu ostati bez prvog mjesta, pošto su do kraja prvenstva ostale četiri utakmice, a prednost "Murvice" pred drugoplasiranim „Rudarom“ je velikih 7 bodova. No, u sportu je sve moguće, dokle god se igra treba biti na oprezu, što znači da u preostale četiri utakmice „Murvica“ treba jednu pobjedu za potvrdu naslova. Od te četiri utakmice dvije se igraju u Crikvenici – u sljedećem kolu protiv „Senije“ i protiv „Rovinja“, a „Murvica“ još ima gostovanja u Labinu protiv „Rudara“ i u zadnjem kolu protiv „Samobora“.

S velikim respektom rukometašice „Murvice“ otišle su na gostovanje protiv „Sloge“ iz Svete Nedelje, ekipe koja slovi kao vrlo neugodna i može iznenaditi svaku ekipu u ligi. Uostalom upravo je „Sloga“ pobijedila „Rudar“ u Labinu čime je napravila veliku uslugu našim rukometašicama. Razloge za dodatni oprez trener Mladen Prskalo je imao i zato što na raspolaganju nije imao bolesnu Ivonu Skorić i ozlijeđenu Antoniju Butković, kao ni mladu Dilju Lekaj. U sastavu „Sloge“ nije bilo Ane Marije Peti koja je u Crikvenici našim rukometašicama u prvom dijelu prvenstva zabila 5 golova.
Prvih desetak minuta utakmice proteklo je u izjednačenoj igri, tzv. „ispitivanju snaga“ s izjednačenim rezultatom (5:5). Tada kreće serija „Murvice“ zahvaljujući odličnoj 5-1 igri u obrani iz koje su kretale efikasne kontre i polukontre. Do poluvremena je „Murvica“ već imala prednost od čak 8 golova (9:17) čime je utakmica praktički bila riješena.
Početak drugog poluvremena nastavljen je u istom ritmu, pa je tako trener Prskalo već od 40. minute u igru uvodio mlađe igračice. Do kraja utakmice nije bilo značajnijih promjena u igri pa je „Murvica“ lakše od očekivanog došla do nove vrijedne pobjede (21:33).
Odlično je odigrala Petra Filipović, uz Mariju Tus, Antoniju Matijašić i sve ostale igračice, jer kako je naglasio Ramiz Džekić, ovo je prije svega  pobjeda cijele ekipe koja je utakmicu odradila na najbolji mogući način.

Za 14 dana (sljedećeg vikenda je stanka zbog Uskrsa) rukometašice „Murvice“ u Crikvenici dočekuju ekipu „Senije“.