12. kolo: SESVETE – MURVICA 30:30 (14:12)

Sesvete, 3.2.2021. SD Gimnazija Sesvete. Bez gledatelja. Suci: Derušek (Zagreb) i Pavlović (Varaždin).

SESVETE: Lujić, Tupek 6, Bešen 3, Grlić, Petra Krezo 1, Burić 9, Cvitanović, Lucija Krezo 3, Brkić 1, Lovrenčević, Zetović, Ćoraš, Lukšić 2, Lukić 5, Beličev. Trener: Branko Šebek.
MURVICA: Strukar, Nekić 1, Jelenović 15 (6), Masnić 5 (1), Grozdek, Filipović 2, Maja Pešut 2, Mandekić, Debelić 5, Matea Pešut, Car, Tomić. Trener: Ramiz Džekić.

Sedmerci: „Sesvete“: 6 (3); „Murvica“: 7 (7).
Isključenja: „Sesvete“: 12'; „Murvica“: 16'.

Rukometašice „Murvice“ ušle su u ritam utakmica srijeda – subota, pa su tako sinoć u Sesvetama odigrale utakmicu 12. ligaškog kola protiv istoimene domaće ekipe. Osvojile su vrlo vrijedan bod protiv direktnih suparnica u borbi za plasman na ligaškoj ljestvici, u vrlo čudnoj utakmici koja je na kraju završila 30:30.
Tijekom prvog poluvremena igralo se dosta izjednačeno, a domaća ekipa je prvu osjetniju prednost napravila u 24. minuti (12:8), ponajviše zahvaljujući greškama naših rukometašica u napadačkom segmentu. Međutim, do 28. minute naše rukometašice povezuju konce u napadu, postižu 4 uzastopna gola i dolaze do izjednačenja (12:12). Do kraja prvog poluvremena Sesvećanke opet dolaze do prednosti od 2 razlike (14:12).
Drugo poluvrijeme nastavilo se slično, domaće rukometašice su diktirale ritam utakmice i imale su stalno vodstvo od 2-3 gola razlike. Naše rukometašice nikako nisu uspijevale dostići prednost domaćih, koja je u 49. minuti narasla na velikih +6 (30:24). Izgledalo je kako je utakmica odlučena, naročito kad su u sljedećim minutama isključenje zaradile Kika Grozdek i Nika Car.
Međutim, uslijedio je neočekivani preokret, domaće rukometašice kao da su nestale s terena i u zadnjih 10 minuta nisu više postigle ni jedan gol. Naše rukometašice su osjetile da mogu, dale su sve od sebe, pa su agresivnom obranom i brzim napadačkim akcijama malo pomalo dostizale prednost domaćih rukometašica.
U zadnjih deset minuta Rea Jelenović je postigla 4 gola, još 2 je dodala Ana Debelić, Nikolina Strukar je obranila dvije teške lopte i rezultat je 30 sekundi prije kraja bio izjednačen 30:30. Sesvećanke su imale zadnji napad, no udarac Lucije Krezo zaustavila je naša vratarka i utakmica je završila bez pobjednika.
Novu odličnu utakmicu odigrala je Rea Jelenović koja je zabila čak 15 golova, što iz kontri, što s krila ili iz sedmeraca. Bila je najbolja igračica utakmice, nakon koje naše rukometašice mogu biti zadovoljne vrijednim bodom u gostima. Ali, dojam je kako je „Murvica“ bolja ekipa pa ni pobjeda protiv Sesvećanki nije bila nedostižna.
Na kraju treba uputiti velike čestitke našim rukometašicama koje su do samoga kraja utakmice vjerovale kako mogu doći do pozitivnog rezultata, dale su sve od sebe i silan angažman im se na kraju isplatio.
U subotu „Murvica“ u Crikvenici dočekuje ekipu zagrebačke „Lokomotive“.