Crikvenica, 13.11.2016. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 90. Suci: Luketić i Tomović (oba iz Rijeke).

MORNAR: Zena, Matejčić 4, Čupić 3, Jurić 1, Medvedec 4, Britvić, Pavlić 1, A. Car, Bilobrk 2, Mutiši, K. Car, Mrakovčić 7 (4), Oroši, Knežević, Domijan.

DUBOVAC: Tuškan, M. Belavić, Božić, Pauli 2, Cindrić, Marić 4, I. Belavić, Bruketa, Oroši 1, Čavlović 1, Grabar, Macokatto 4, Benčan, Gvozdanović 4 (2), Lesar, Horvat.

Sedmerci: „Mornar“: 5 (4); „Dubovac“: 2 (2).
Isključenja: „Mornar“: 2', „Dubovac“: 2'.

Rukometaši „Mornara“ vratili su se pobjedama, ali i igri koja ih je krasila u prva tri kola, igri temeljenoj na čvrstoj obrani i malom broju primljenih golova. Za protivnika su imali kompaktnu momčad „Dubovca“ tako da je najveći dio utakmice protekao u izjednačenoj igri u kojoj ni jedna ni druga momčad nisu ostvarile veću prednost od dva gola. Upravo tu prednost Dramaljci su imali i većim dijelom drugog poluvremena, a velike zasluge za to pripadaju sjajnom Liridonu Zeni na golu „Mornara“ koji je najzaslužniji što gosti u drugom poluvremenu nisu došli do vodstva. Do raspleta dolazi od 42. minute kad ulaskom Tomislava Čupića prestaje bezidejnost domaćih u napadu. Čupić zabija tri gola, priključuje mu se Vlado Matejčić, a u 54. minuti Dramaljci odlaze na 20:15 golom Luke Jurića. Time je utakmica bila praktički riješena, pošto snage za preokret kod gostiju nije bilo. Odličan na golu „Mornara“ bio je Liridon Zena (18 obrana), a cijela momčad ima podjednake zasluge za osvajanje novih bodova kojima se „Mornar“ vraća u gornji dio ljestvice. U sljedećem kolu rukometaši „Mornara“ gostuju u Puli protiv „Arene“.