1 - Zadovoljstvo nakon pobjede - Ticijan Oroši i Vladimir Matejčić
3 - Gužva nakon dosuđenog sedmerca na kraju utakmice

Crikvenica, 2.4.2017 Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 90. Suci: Kopač i Prelogar (oba iz Zagreba).

MORNAR: Zena, Brozičević, Oroši 2, Matejčić 10, Čupić 2, Sandro Domijan 2, Jelovac 1(1), Britvić, Mrakovčić 5, Bilobrk 3, Car, Mijić 3, Ivan Domijan 1.

ARENA: Benčić, Beriša 4, Bešter, Bonić, Fogadić 1, Ikanović 9 (2), Kostadinović 3, Milutinović 2, Nikolić, Omerović, Prišek, Ramić, Simetić, Šćepanović 9 (1), Tomašev, Vukadinović.

Sedmerci: „Mornar“: 3 (1), „Arena“: 4 (3).
Isključenja: „Mornar“: 4', „Arena“: 10'.
Crveni kartoni: Fogadić (58'), Bonić (60')

Rukometaši „Mornara“ već uobičajeno u utakmicu ulaze vrlo loše, s nekoliko početničkih grešaka, pa u 7. minuti gosti vode s 3 gola razlike (1:4). Što zbog raspoloženog golmana Zene, a što zbog tehničkih pogrešaka igrača „Arene“, „Mornar“ se uspijeva vratiti u utakmicu. U 15. minuti rezultat je 5:6, a gosti iz Pule održavaju prednost od jednog pogotka sve do 21. minute kada domaći dolaze do izjednačenja, a potom i do prvog vodstva (10:9). Igra se vrlo izjednačena utakmica te se na poluvrijeme odlazi rezultatom 13:13.

Drugi dio utakmice nastavlja se u istom ritmu, a igrači „Mornara“ teško dolaze do gola, pa je u 40. minuti rezultat 17:19. Predvođeni raspoloženim Vladimirom Matejčićem, domaći u 46. minuti ipak dolaze u vodstvo (21:20), a u 52. minuti „Mornar“ ima prednost od dva gola i tada se činilo da će susret mirno privesti kraju.
Međutim kao i puno puta dosad domaći gube teško stečenu prednost, pa utakmica ulazi u neizvjesnu završnicu. Ikanović golom u 59. minuti dovodi „Arenu“ u vodstvo 27:28 i slijedi time-out „Mornara“, 55 sekundi prije kraja utakmice. Dramaljci uspijevaju odigrati dogovorenu akciju iz koje Ticijan Oroši postiže gol za izjednačenje, (28:28). Tridesetak sekundi prije kraja, gosti imaju napad za pobjedu, međutim brzopleto gube loptu i daju šansu „Mornaru“ za posljednji napad. U sveopćoj gužvi koja je uslijedila u zadnjih desetak sekundi gosti rade prekršaj za sedmerac na Mati Bilobrku, kojeg nakon isteka 60. minute Sanjin Jelovac pretvara u pogodak i pobjedu „Mornara“.

U redovima domaćina istakli su se Vladimir Matejčić s velikih 10 postignutih pogodaka i golman Ljiridonu Zena, a kod gostiju Šćepanović i Ikanović s postignutih 9 pogodaka.
- Utakmicu nismo odigrali onako kako smo očekivali. Mislili smo da ćemo puno jednostavnije doći do bodova, ali i ovako smo sretni što smo pobijedili. Za pobjedu je najzaslužniji Zena, a rezultat ovakve naše igre leži u treninzima, koje zbog poslovnih obaveza i ozljeda ne odrađujemo na pravi način i jednostavno se ne uspijevamo uigrati rekao je Vladimir Matejčić nakon utakmice.