"Mornar-Crikvenica" u 1. kolu Kupa RS PGŽ bolji od "Trsata"

1. kolo: MORNAR-CRIKVENICA – TRSAT  29:28 (12:15)

Crikvenica, 15.11.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 90. Suci: Amančić i Kačanić (Rijeka).

MORNAR-CRIKVENICA: Oroši 2, Matejčić 12 (3), Mijić 1, Čupić 5, Derossi, Huljina, Melon, Karaula 2, Albin Mutiši 3, Car, Zena, Stanić, Dokoza 2, Stupar 2 (2).
TRSAT: Daskijević, Čunko 1, Ljevar 2, Olić, Karadžija 1, Maljavac 2, Francetić, Abramović 3, Samardžić, Škorić 1, Zvonarek 3, Islamović 9 (2), Vukičević 6 (1).

Sedmerci: „Mornar-Crikvenica“: 7 (5), „Trsat“: 4 (3).
Isključenja: „Mornar-Crikvenica“: 10'; „Trsat“: 6'.

Rukometaši „Mornar-Crikvenice“  sinoć su u prvoj utakmici Kupa Rukometnog saveza PGŽ pobijedili momčad „Trsata“, čime su se plasirali u drugo kolo Kupa, u kojem će sljedeće srijede za protivnika imati pobjednika iz ogleda „Gospića“ i „Senja“.
U ovoj utakmici trener Valter Matošević u igru nije uvodio nezaliječene Huljinu i Stanića, a veću minutažu dobili su igrači koji u prvenstvenim utakmicama nisu u prvom planu. U dosta šarolikom sastavu i s puno rotacija (kup utakmice se i inače koriste uglavnom za uigravanje momčadi) domaći rukometaši su nakon prvog poluvremena bili u minusu od 3 gola razlike. Promašili su dosta zicera, a dosta obrana imao je i gostujući golman Daskijević.
Od sredine drugog poluvremena naši su rukometaši pojačali obranu i preuzeli kontrolu utakmice, tako da su 5 minuta prije kraja imali 2 gola prednosti (27:25). Međutim, Trsaćani uspijevaju izjednačiti (27:27) i utakmica ulazi u neizvjesnu završnicu. U 58. minuti Čupić iz kontakta pogađa za vodstvo domaćih 28:27, a u sljedećem napadu gostiju Zena brani pokušaj gostiju s krila. Domaći rukometaši su do kraja utakmice čuvali prednost, pa gosti u zadnjim sekundama nisu imali vremena za izjednačenje.
U sastavu domaćih istakao se efikasni Vlado Matejčić sa 12 postignutih golova, te Albin Mutiši, Mijić i Dokoza.