"Mornar" 12 sekundi prije kraja imao napad za pobjedu, a na kraju doživio poraz

1 - Razočarani igrači "Mornara" nakon šokantnog poraza
2 - Veselje Senjana nakon pobjede u Crikvenici

Crikvenica 19.3.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Sutkinje: Pahor i Trbović (obje iz Rijeke).

MORNAR: Zena, Matejčić 6, Čupić 1, Sandro Domijan, Jelovac 4 (3), Britvić, Mrakovčić 8 (3), Bilobrk, Car, Mijić 1, Karlo Domijan, Ivan Domijan 2.

SENJ: Josip Krmpotić, Prpić, Štokić 3, Lacković, Krajcar, Brdar, Franko Nekić 2, Katulić 3 (1), Robert Nekić 1, Zrinski, Biondić 2, Mesić 1, Čulinović, Barbić 3, Sladić 8 (3), Matija Krmpotić.

Sedmerci: „Mornar“: 8 (6), „Senj“: 5 (4).
Isključenja: „Mornar“: 6', „Senj“: 2'.

Derbi starih rivala „Mornara“ i „Senja“ očekivano je izazvao veliko zanimanje ljubitelja rukometa u Crikvenici, a na tribinama su bili i brojni Senjani. U sastavu „Mornara“ prvi put ove sezone našli su se Sandro Domijan i Sanjin Jelovac istaknuti nositelji igre u ranijim sezonama koji su se odlučili reaktivirati i pomoći klubu do kraja prvenstva.
Dramaljci su u utakmicu ušli s nekoliko grešaka i promašaja gola, a prvi put tresu mrežu gostiju tek u 7. minuti. Loš ulazak u utakmicu domaćih nisu iskoristili gosti koji se nisu rezultatski odvojili, najviše zaslugom domaćeg golmana Zene. Igralo se vrlo borbeno i dinamično, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, tako da prvo poluvrijeme završava neriješeno 15:15. Odličnu dionicu odigrao je Tedi Mrakovčić koji je postigao 8 golova.

Drugo poluvrijeme nastavlja se u istom ritmu, s puno prekida i dosuđenih sedmeraca, a momčadi se stalno izmjenjuju u vodstvu. U 44. minuti bilo je 18:18, da bi Jelovac iz sedmerca doveo „Mornar“ u vodstvo 19:18, a odmah u sljedećem napadu Kristijan Car brani sedmerac Sladiću. Činilo se da će se tu „Mornar“ uspjeti odvojiti, ali sada Zrinski brani sedmerac Jelovcu i Senjani se vraćaju također iz sedmerca kojeg realizira Katulić (20:20). U 55. minuti Sladić dovodi Senjane u vodstvo (opet iz sedmerca!) da bi Ivan Domijan s crte izjednačio na 22:22.
Uslijedila je infarktna završnica, najprije je u 57. minuti Zena obranio napad gostiju, a onda je Zrinski zaustavio udarac Jelovca izvana. Senjani imaju napad u zadnjoj minuti, no udarac Štokića 45 sekundi prije kraja opet zaustavlja Zena. „Mornar“ ima time-out i 45 sekundi prije kraja loptu u posjedu, međutim nakon lošeg dodavanja lopta pogađa u nogu Bilobrka i Senjani neočekivano dolaze u posjed lopte.
U zadnjim sekundama Sladić je uspio uputiti udarac izvana, lopta se odbija od bloka, vara Zenu i ulazi u mrežu za konačnih 22:23 na semaforu.
Uslijedilo je veliko veselje Senjana i razočaranje Dramaljaca koji su propustili veliku priliku za osvajanje bodova.