Mladi vaterpolisti "Crikvenice" porazom otvorili novu natjecateljsku sezonu

1 - VK "Crikvenica" (U-13): Dejan Blažičević (pomoćni trener), Marko Novkovski, Lovro Knez, Borna Stojčić-Mureta, Bože Galić, Enrino Škiljan, Vilim Kordiš, Ante Sučić, Zoran Brozičević (trener) (stoje) Danijel Ratković, Luka Car, Leon Klarić-Babić, Fran Pavlić, Bruno Jovanović, Maro Lončarić i David Ismailov.

ŽUPANIJSKI KUP DJEČAKA (U-13) VATERPOLO SAVEZA PGŽ

1. kolo: JADRAN  - CRIKVENICA  4:1

Rijeka, 11.11.2017. Bazen Kantrida. Sudac: Duje Čipčić

JADRAN: Adriano Broznić, Robi Bosner 2, Viktor Tončinić 1, Duje Tomić, Adriano Jušić 1, Luka Franulović, Gabrijel Burburan, Borna Krota.
CRIKVENICA: Borna Stojčić Mureta, Leon Klarić Babić, Bože Galić, Lovro Knez, Ante Sučić, Fran Pavlić, Marko Novkovski, Bruno Jovanović, Marko Lončarić, Vilim Kordiš, Enrino Škiljan, Luka Car, David Ismailov, Danijel Ratković 1

Prošle subote počela je nova sezona Županijskog vaterpolskog kupa, međunarodnog vaterpolskog natjecanja dječaka (U13) u organizaciji Vaterpolo saveza Primorsko-goranske županije. Na Županijskom kupu sudjeluju ekipe „Primorje EB“ (Rijeka), „Opatija“, „Palada“ (Njivice), „Crikvenica“, „Lošinj“, „Jadran“ (Kostrena), „Pallanuoto“ (Trst) i „Pula“, a utakmice se igraju na bazenu na Kantridi.

U prvoj utakmici mladi vaterpolisti „Crikvenice“ igrali su protiv vršnjaka iz Kostrene, a izvještaj s utakmice dobili smo od trenera Zorana Brozičevića:
- Bila je to tvrda i neizvjesna utakmica u kojoj su naši igrači na kraju ipak posustali i izgubili sa 4:1 (po četvrtinama 0:0, 0:0, 2:1, 2:0). Ušli smo dobro u utakmicu, a prilike su se redale pred jednim i pred drugim golom. Tu su posebno do izražaja došli vratar „Jadrana“ Adriano Broznić i naš Borna Stojčić-Mureta.
U trećoj četvrtini Kostrenjani postižu prvi gol na utakmici za vodstvo od 1:0, da bi pri kraju iste četvrtine mi izjednačili. U zadnjim trenucima treće četvrtine „Jadran“ iz kontranapada dolazi u vodstvo, a u posljednjoj četvrtini smo potpuno pali u igri i „Jadran“ je samo potvrdio svoju pobjedu.
Kao i mnogo puta do sada vidjeli smo dobro poznati scenarij. Naši igrači dobro ulaze u utakmicu, te se prve dvije do tri četvrtine uglavnom dobro drže. Međutim, u posljednjoj četvrtini uslijed nedostatka treninga u adekvatnim uvjetima (nedostatka bazena) neizbježno dolazi do pada u igri. To se pogotovo očituje u fizičkoj spremi kao i u nemogućnosti izvedbe nekih taktičkih varijanti (npr. igrač više). – rekao je Zoran Brozičević.