Minimalan poraz "Selca" protiv "Trsata" nakon neiskorištenog sedmerca u zadnjem napadu

1 - Darko Jeličić, RK "Selce"
2 - Roko Antić, RK "Selce"

2. HRVATSKA RUKOMETNA LIGA – ZAPAD

12. kolo: SELCE – TRSAT  21:22 (11:12)

Crikvenica, 5.3.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 150. Suci: Abramović i Štefančić (Rijeka).

SELCE: Ivica Antić, Roko Antić 6, Brnić 4, Pobor, Orlić 2, Aleksandar Antić, Kabalin 1, Poštić 1, Čajić, Senko Antić, Piškulić, Krpan, Krišković, Baćić 5, Cuculić 2, Jeličić.

TRSAT: Daskijević, Anton Katić 6, Jerčinović 1, Maljavac, Škorić, Žepina 3, Olić, Zakšek, Ujević, Kalac 1, Kavran 3, Ivo Katić 7, Polić 1.

Sedmerci: „Selce“: 2 (1), „Trsat“: 4 (3).
Isključenja: „Selce“: 14';  „Trsat“: 4'.

Selčani su opet ostali bez bodova, iako su po svemu zaslužili barem neriješeno protiv odlične momčadi „Trsata“. Bila je to utakmica u kojoj su akteri prikazali svu draž rukometa, uz puno neizvjesnosti i lijepih poteza. Bilo je naravno i dosta pogrešaka, međutim one su najvećim dijelom napravljene uslijed velike borbenosti i htijenja igrača obje momčadi. Za utakmicu ovog ranga i tribine su bile solidno ispunjene, a posebno veseli da je rukomet opet u žiži interesa brojnih Selčana.
U prvom dijelu utakmice “Selce“ je povelo s dva razlike u 5. minuti (4:2), međutim nakon time-outa „Trsat“ je preokrenuo rezultat u svoju korist, u 16. minuti je bilo 5:7. Selčani do 19. minute serijom od 3 gola okreću na 8:7, a onda  gosti opet odlaze u vodstvo 10:12, da bi poluvrijeme završilo golom prednosti za „Trsat“ 11:12.
U ovom razdoblju kod „Selca“ su najviše pokazali Dino Baćić i Antonio Brnić, te opet odlični golman Darko Jeličić, dok su kod „Trsata“ najbolji bili Anton i Ivo Katić te golman Tin Škorić.

Drugi dio utakmice bolje su otvorili gosti koji se odvajaju na +3 u 32. minuti (11:14), ali Selčani u 38. minuti poravnavaju na 15:15. Od 42. minute gosti vode dva razlike (16:18) što „Selce“ uspijeva poravnati u 56. minuti (21:21). Posebno dobro i hrabro odigrao je mladi Roko Antić koji je s krila zabijao kad je najviše trebalo.

Uslijedila je infarktna završnica nakon time-outa dvije i pol minute prije kraja utakmice.
„Selce“ je bilo u posjedu lopte, međutim Fran Daskijević na golu „Trsata“ uspijeva sačuvati svoja vrata, a 70 sekundi prije kraja Anton Katić dovodi „Trsat“ u vodstvo (21:22).
Selčani imaju zadnji napad i trideset sekundi prije kraja Dean Poštić uspijeva izboriti sedmerac. Izvođač je Dino Baćić, međutim njegov udarac Daskijević  uspijeva obraniti za konačnu pobjedu „Trsata“.
Rukometašima „Selca“ se zaista nema što zamjeriti, dapače zaslužuju sve pohvale za prikazano. Posebno sjajni Darko Jeličić na golu koji je opet skupio dvadesetak obrana, te neumorni Dino Baćić, Antonio Brnić i Marin Cuculić koji su vukli cijelu utakmicu. Najveći dobitak je ipak odlična predstava mladog Roka Antića kojemu je ovo najbolja utakmica u seniorskoj momčadi „Selca“.

Nakon utakmice poveo se razgovor o sudačkom kriteriju, posebno o „domaćinskom suđenju“ koje u Crikvenici definitivno ne postoji. Rezignirani Darko Jeličić ističe da Selčani redovno gube utakmice u kojima odlučuju jedna, dvije lopte koje za Selce u našoj dvorani nikako da budu „domaćinske“, dok na drugim terenima to nije slučaj.