Marko Benić s 31 košem predvodio Crikveničane do pobjede protiv "Kastva"

19. kolo: CRIKVENICA – KASTAV  87:70 (21:28, 24:11, 25:18, 17:13)

Crikvenica, 10.2.2017. Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 40. Suci: Golić (Bakar), Jukić i Miričić (Karlovac).

CRIKVENICA: Modić 11, Bilalović 7, Maruna 17, Mandžuka, Komadina 3, Šamanić 18, Glavan, Car, Ivor Benić, Pečaver, Marko Benić 31.

KASTAV: Miletić 3, Kusturin, Gušić 23, Saftić 11, Ivandić 2, Benković 3, Matek 2, Ferenčić 10, Santini 4, Maljevac 6, Ratko 5, Dobrić 1.

Trice: „Crikvenica“ 10 (Šamanić 4, Modić 3, Bilalović, Maruna, M. Benić 1), „Kastav“ 4 (Ratko, Gušić, Miletić i Benković 1).

Košarkaši „Crikvenice“ su zbog maškaranih zabava u Gradskoj sportskoj dvorani još jednu utakmicu odigrali u petak, što silom prilika postaje uvriježeni termin za domaće utakmice košarkaša.
Za protivnike su imali Crikveničanima uvijek neugodnu momčad „Kastva“ koju vodi Eugen Tončinić, jedan iz plejade sjajnih košarkaša koji su u prošlosti nosili dres „Crikvenice“. Tonkini mladići iznenadili su domaćine brzom i agresivnom igrom u samom početku utakmice, tako da je prva četvrtina završila  prednošću gostiju od 7 razlike. Nakon odmora i intervencije trenera Oštrića, domaći su se „uozbiljili“, povezali su konce u igri i preokrenuli rezultat, na poluvrijeme se otišlo rezultatom 45:39 za „Crikvenicu“. U prvom poluvremenu odlično je igrao Marko Benić koji je u tom razdoblju postigao 19 koševa. Nastavak treće četvrtine donio je dobru igru „Crikvenice“ u oba smjera. Za razliku od prijašnjih utakmica manje se napada završavalo šutom za tricu, bilo je više kombinatorike, a obrana je bila kompaktna, s dominacijom domaćih u skoku. Kastavci nisu mogli parirati Crikveničanima, pa je razlika narasla do + 13  na kraju treće četvrtine, u kojoj je „Crikvenica“ imala i +18. U ovoj četvrtini istakao se Modić s tri pogođene trice.

Međutim, poznato je da se igrači trenera Tončinića nikada ne predaju pa su i četvrtu četvrtinu odigrali vrlo agresivno i dinamično, no rezultatska razlika ni u jednom trenutku nije padala ispod +10 za „Crikvenicu“. Upravo zbog načina igre Kastavaca koji su uvijek opasni dok god utakmica traje, trener Oštrić je u utakmici koristio samo 7 igrača, mlađi ovaj put nisu dobili priliku.
Odličnu utakmicu odigrao je Marko Benić koji je do kraja postigao 31 koš, pratili su ga Šamanić (po jedna trica u svakoj četvrtini), Maruna i Modić. Bila je to „Crikvenica“ u tri četvrtine konačno na tragu one momčadi za koju smo i dalje uvjereni da je najbolja u A-2 ligi košarkaša – zapad.