Luka Gregović brončani na Otvorenom prvenstvu Hrvatske za mlađe kadete (U-12) u klasi Optimist.

1,3 - Luka Gregović, Jedriličarsko društvo "Val"
2 - Barbara Perušić, Jedriličarsko društvo "Val"

Nakon srebrne medalje Ursule Balas od prije tjedan dana, prošlog vikenda zabilježen je još jedan veliki uspjeh jedriličara Jedriličarskog društva „Val“.
Luka Gregović je osvojio brončanu medalju na Otvorenom prvenstvu Hrvatske za mlađe kadete (U-12) za klasu Optimist. Osim Luke na Otvorenom PH nastupila je i Barbara Perušić koja je u konačnici završila na 51. mjestu, ali je u konkurenciji natjecatelja do 10 godina zauzela 2. mjesto.

Prekrasno vrijeme i uvjeti na regatnom polju u prva dva dana regate obilježili su ovogodišnje izdanje Otvorenog prvenstva Hrvatske u jedrenju za mlađe kadete (U12) za klasu Optimist, koje se od 8. do 10. rujna održalo u Sv. Marini, na istočnoj obali Istre. Na regatu koju je organizirao Jedriličarski klub "Kvarner", pod pokroviteljstvom Općine Raša i turističke zajednice, pristiglo je 110 najecatelja iz Italije, Slovenije, Njemačke, Turske i Hrvatske.
Ukupno tijekom tri dana odjedrena su četiri plova, prvog dana regate odjedrena su dva plova po buri jačine 16 čvorova, dok je drugog dana nakon kratkotrajnog čekanja na kopnu regatni odbor pozvao flotu na more po jugozapadnjaku jačine 15 čvorova. Trećeg dana, najmlađe jedriličarke i jedriličare dočekalo je jako jugo, pa se zbog takvih uvjeta na more nije išlo te su konačni rezultati proglašeni oni od dan ranije.

- Jedriličarsko društvo „VAL“ jako je sretno i ponosno na rezultate svojih jedriličara, a posebno na Lukino osvajanje brončane medalje, čime je nastavio kontinuitet osvajanja medalja naših jedriličara na prvenstvima Hrvatske. Luki je to druga medalja sa PH a tek mu je 11 godina (prvu je osvojio 2016.g.). Ove godine na dva prvenstva Hrvatske osvojena su dva odličja što smatramo velikim uspjehom, te se nadamo i vjerujemo da će naši natjecatelji i ubuduće ostvarivati ovako velike rezultate, izjavio je nakon regate Robert Jurinčić, trener sjajnih crikveničkih jedriličara.