Lovro Šipek proglašen najboljim boćarem Hrvatske u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji

1 - Predsjednik HBS-a Tomislav Ćurko i Lovro Šipek
2 - Tomislav Ćurko i Darijan Živolić
3 - Tomislav Ćurko i Ria Vojković
4 - Tomislav Ćurko i Marin Ćubela

U stanci finalnog dvoboja boćarskog prvenstva Hrvatske između "Vargona" i "Pule" igranog u Boćarskom centru Podvežica podijeljena su priznanja najboljim hrvatskim boćarima i boćaricama u 2019. godini.

Titulu najboljeg kadeta i juniora Hrvatske ponio je boćar "Svetog Jakova" Lovro Šipek koji je osvojio tri juniorske brončane medalje na Svjetskom prvenstvu za mlađe seniore i juniore, na kadetskim i juniorskim PH osvojio je ukupno šest medalja, a sudjelovao je i u postavljanju jednog kadetskog i dva juniorska hrvatska rekorda u štafetnom izbijanju.

Najbolja juniorka je Ria Vojković koja je nosila dres "Komiže" i "Labina", a osvojila je srebro na ekipnom seniorskom Svjetskom kupu u Mersinu, na domaćim prvenstvima seniorskim i juniorskim osvojila je deset medalja, a hrvatska je rekorderka u brzinskom i štafetnom izbijanju.

Marin Ćubela ("Noventa" Italija) najbolji je mlađi senior koji je u svom debitantskom nastupu na seniorskom Svjetskom prvenstvu osvojio naslov svjetskog prvaka u kraljevskoj disciplini pojedinačno klasično.

Najbolja seniorka je boćarica "Čavle - Škole boćanja" Carrolina Bajrić. Bajrić je u 2019. godini osvojila ekipno srebro na Svjetskom kupu, četiri medalje osvojila je na prvenstvu Hrvatske, hrvatska je rekorderka u brzinskom i štafetnom izbijanju te u mješovitoj štafeti, a s klubom je osvojila naslov viceprvaka Hrvatske.

Najbolji senior u prošloj godini je Darijan Živolić iz "Pule" sa zlatnom i brončanom svjetskom medaljom, sudjelovanjem u postavljanju dva hrvatska rekorda u štafetama, a s klubom je osvojio naslov viceprvaka Hrvatske te igrao u finalu Kupa Hrvatske.

Nagrade najboljima uručio je predsjednik Hrvatskog boćarskog saveza Tomislav Ćurko.

Najbolji hrvatski boćari u 2019.g.: Darijan Živolić, Marin Ćubela, Lovro Šipek i Ria Vojković