5. kolo: ISTRA – CRIKVENICA  2:6 (2782:3295)

Goran Anzur – Bore Juričević  1:0 (546:531)
Bez igrača – Stjepan Butorac  0:1 (0:538)
Silvio Mesarić – Nikica Kučan  1:0 (569:531)
Bruno Flego – Sanjin Jelovac  0:1 (549:545)
Željko Matošević – Kristijan Jelovac  0:1 (579:598)
Tomislav Kovač – Dragan Stipeč  0:1 (539:552)

Kuglači „Crikvenice“ pobjedom protiv "Istre" iz Poreča ostvarili su petu pobjedu u nizu i tako ostali jedina ekipa s maksimalnim učinkom u dosadašnjem dijelu prvenstva. Njihovi direktni suparnici, kuglači MKK „Rijeka“, visoko su poraženi u Ravnoj Gori protiv „Goranke“, pa su naši kuglači zasjeli na vrh ligaške ljestvice.
Korona je nažalost i u kuglanju ostavila traga, tako da su u Poreču njihovi protivnici kuglači "Istre" nastupili s 5 igrača, a nije se mogao priznati rezultat mladog juniora Davida Štetića (mada to ne bi utjecalo na konačni rezultat), jer prije početka prvenstva nije prijavljen za seniorsku ekipu. "Istra" je svojom neopreznošću, a to se ustanovilo tek na početku utakmice, nastupila s igračem manje. Po pravilima može se nastupiti i s 5 igrača, a uz malo sreće i ostvariti dobar rezultat. Možda je sve ovo opuštajuće djelovalo na naše kuglače „Crikvenice“, pa većina njih ,a pogotovo ponajbolji nisu bili ni približno na svom nivou. Moglo se dogoditi gotovo nemoguće, da "Istra" u igri igrač na igrača odigra neriješeno 4:4, a da Sanjin Jelovac nije uz dosta sreće u drugom bloku osvojio poen sa manje oborenih čunjeva (ali više osvojenih setova) čak i poraz.
Tako je rezultat nakon prva dva bloka iznosio 2:2 u poenima i još je uvijek "Istra" imala priliku odigrati neriješeno, ako njihova oba igrača pobijede u zadnjem bloku. Za „Crikvenicu“ su igrali Kristijan Jelovac i Drago Stipeč. Kristijanov protivnik Matošević započeo je fantastično te poveo 2:0 u setovima uz velikih 30 čunjeva prednosti, dok je Drago vodio rovovsku bitku s Kovačem, doslovce za svaki čunj. Onda Kiki kao da je ubacio u šestu brzinu, te treći i četvrti set obara 321 čunj i prestiže svoga protivnika, a Drago također u zadnjim hicima zadnjeg seta dolazi do pobjede.
Na kraju, ipak je sve došlo na svoje mjesto i „Crikvenica“ zasluženo odnosi pobjedu. U sljedećem kolu naši kuglači u Bakru dočekuju neugodnu ekipu "Korane" iz Slunja.