14. kolo: CRIKVENICA – LIBURNIJA 5:3 (3361:3263)

Bakar, 23.9.2019. Kuglana Dom „Matija Mažić“. Sudac: Milan Đujić.
Radislav Ružić – Slobodan Erslan 0:1 (532:552)
Sanjin Jelovac – Ivica Ikić 1:0 (593:556)
Kristijan Jelovac – Ivica Crnjak 0:1 (573:579)
Predrag Katnić – Siniša Režan 0:1 (498:508)
Bore Juričević – Josip Arbanas 1:0 (588:534)
Dragan Stipeč – Ivica Crnjak 1:0 (577:534)

Možda teže od očekivanog kuglači „Crikvenice“ došli su do pobjede protiv posljednjeplasirane momčadi „Liburnije“ u 14. kolu 1.B HKL – jug. No, to je još jedan od pokazatelja koliko je liga izjednačena i do pobjeda nije jednostavno doći.
Utakmicu su za „Crikvenicu“ u prvom bloku počeli Radislav Ružić i Sanjin Jelovac. Mlađi Jelovac je opet odigrao vrhunski i donio je bod „Crikvenici“, dok je Ružić odigrao dosta rezervirano i doživio je poraz, pa je nakon prvog bloka rezultat bio izjednačen, 1:1 uz 17 čunjeva prednosti za domaće.
U drugom bloku za „Crikvenicu“ su nastupili Kristijan Jelovac i Predrag Katnić. Stariji Jelovac je igrao vrlo dobro, ali nije imao sreće i tijesno je poražen, dok se Katnić nije snašao i unatoč lošijoj igri njegovog protivnika nije uspio doći do boda. Tako je nakon drugog bloka „Liburnija“ imala vodstvo (1:3), uz jedan čunj prednosti za „Crikvenicu“.
Na kraju, u trećem bloku za „Crikvenicu“ je igrao najiskusniji dvojac – Dragan Stipeč i Bore Juričević, koji su trebali pobijediti svoje protivnike da bi bodovi pripali „Crikvenici“. Odmah se vidjelo da Juričević neće imati problema sa svojim protivnikom i da će ukupna čunj-razlika biti na strani domaćih. Situacija kod Stipeča je bila puno teža, pa je nakon tri odigrana seta rezultat bio 1,5:1,5. Tada je u zadnjem četvrtom setu Drago srušio odlična 163 čunja i „Crikvenici“ donio konačnu pobjedu uz 98 čunjeva viška.
Time je „Crikvenica“ došla do važna dva boda i mirno čeka rasplet u preostala četiri prvenstvena kola. Sljedeće subote naši kuglači gostuju u Šibeniku protiv prvoplasiranog Šubićevca.