1 - Davorin Antić
U Selcu je u okviru Kulturno-umjetničkog društva „Neven“ osnovana etno sekcija. Članice pjevačkog zbora inicirale su osnivanje sekcije u cilju njegovanja tradicija i običaja u Selcu te poboljšavanja kvalitete festivala „Sr(etno) Selce“ koji se održava već šest godina, kao i tradicionalnih selačkih maškaranih običaja.
U programu rada sekcije posebno je zacrtano utvrđivanje broja selačkih nošnji. Selačka nošnja datira prema najstarijim dokumentima negdje između 1850. i 1870. godine. Jedno čitavo stoljeće naši preci nisu nosili narodnu nošnju kao isključivi način odijevanja. Zalaganjem entuzijasta u Selcu 1971. godine obnovljena je ženska i muška narodna nošnja i od tada do danas koristi se u prigodnim manifestacijama i prikazivanjima selačkih običaja. Selčani i Selčanke u privatnom vlasništvu posjeduju sašivene primjerke nošnje, ali nikada nije utvrđen broj kojim bi se mjerilo ovo kulturno bogatstvo. Upravo u tom cilju nastojat će se prezentirati javnosti postojanje selačke nošnje.
U programu etno sekcije je i inicijativa za izradu muške selačke nošnje, utvrđivanje tekstova pjesama koje se pjevaju prilikom njegovanja tradicionalnih selačkih običaja, utvrđivanje recepata starih kolača i jela, sakupljanje i skeniranje fotografija selačkih nošnji, održavanje kružoka za obnavljanje tradicija, prezentiranje selačke nošnje izvan područja Selca, izrada web stranice i dr.
Za voditeljicu etno sekcije izabrana je Vanessa Lončarić a glavni odbor etno sekcije čine Marija Šoštarić, Vlasta Lončarić, Edita Jeličić, Svjetlana Svetić, Ljiljana Mavrić, Marija Lončarić (Vlastina), Meri Mavrić i Marija Brozović.
Za počasnog člana izabran je Davorin Antić najstariji štovatelj narodnih običaja i manifestacija u Selcu.
crikva.hr